Pierwszy letni transfer Chelsea ma za sobą. Thomas Tuchel mówi, co dalej

Thomas Tuchel
fot. PressFocus Na zdjęciu: Thomas Tuchel

W środę Chelsea ogłosiła swój pierwszy letni transfer. Do zespołu dołączył Raheem Sterling, który opuścił Manchester City za 53 miliony euro. Thomas Tuchel wyznaje, że kolejnym celem będzie wzmocnienie defensywy.

  • Raheem Sterling dołączył do Chelsea za 53 miliony euro
  • The Blues celują teraz we wzmocnienie defensywy
  • Thomas Tuchel nie wyklucza ściągnięcia nowego napastnika

Priorytetem defensywa

Chelsea późno zaczęła zbrojenie przed nadchodzącą kampanią. W środę ogłoszony został długo zapowiadany transfer Raheema Sterlinga, który po siedmiu latach pożegnał się z Manchesterem City. Trzecia drużyna poprzedniego sezonu Premier League planuje już kolejne ruchy na rynku transferowym.

Menedżer The Blues Thomas Tuchel przyznaje, że priorytetem jest wzmocnienie defensywy. Klub w ostatnich dniach łączony był z kilkoma konkretnymi nazwiskami, a najbliżej transferu wydaje się być Kalidou Koulibaly, z którym doszło już do porozumienia w sprawie indywidualnego kontraktu.

W minionych tygodniach wiele mówiło się również o potencjalnym transferze Cristiano Ronaldo. Portugalczyk wciąż nie określił, czy zamierza zostać w Manchesterze United na kolejny rok. Niemiecki szkoleniowiec nie wykluczył, że w niedalekiej przyszłości może dojść do ściągnięcia kolejnego napastnika.

Nie jest tajemnicą, że straciliśmy najlepszych graczy i musimy ich zastąpić. Nawet jeśli by zostali, potrzebowaliśmy wzmocnień, aby uzupełnić braki, więc obecnie potrzebujemy tego jeszcze bardziej.

Nie wykluczyłbym podpisania kolejnego napastnika, ale w tej chwili nie jest to priorytet. Priorytetem na ten moment jest obrona, to nie jest tajemnica. Musimy się zastanowić, jakie ruchy są dla nas możliwe – przyznał Tuchel.

Zobacz również: Oficjalnie: pierwszy letni transfer Chelsea!

Komentarze