Kolejka chętnych po Luisa Suareza

Luis Suarez
Pressfocus Na zdjęciu: Luis Suarez

Kontrakt Luisa Suareza z Atletico Madryt wygasa wraz z końcem tego sezonu. Urugwajczyk nie zdecydował się go jeszcze przedłużyć, a media informują o ogromny zainteresowaniu jego osobą. Jak donosi Sky Sports Italia, napastnikiem zainteresowanych jest wiele europejskich klubów.

  • Kontrakt Suareza wygasa wraz z końcem tego sezonu
  • Władze Atletico nie usiadły z nim jeszcze do rozmów odnośnie przyszłości
  • Napastnikiem interesuje się wiele klubów, nie tylko europejskich

Doświadczony piłkarz już niepotrzebny w Atletico?

Mimo 35 lat na karku Suarez wciąż jest istotnym piłkarzem Atletico Madryt, a w tym sezonie strzelił już 11 bramek w 34 występach. Wiele wskazuje na to, że Urugwajczyk nie przedłuży wygasającego w czerwcu kontraktu z Rojiblancos i poszuka kolejnego wyzwania w nowym klubie. Taki stan rzeczy podyktowany jest także działaniem klubu. Matteo Moretto ze Sky Sports Italia informuje że, sam piłkarz czeka przede wszystkim na decyzję klubu. Włodarze madryckiego klubu nie poinformowali go na razie o swoich planach względem niego.

Nawet gdyby Atletico nie zdecydowało się zaoferować byłemu napastnikowi FC Barcelony kontraktu, na brak zainteresowania raczej nie może on narzekać. Według Moretto o sytuację napastnika pytało już kilka znanych klubów. Wśród nich były zarówno zespoły z Europy: Aston Villa oraz Sevilla, jak i spoza Starego Kontynentu, jak Inter Miami czy Botafogo. W grę wchodziłby także powrót do Ajaxu Amsterdam, gdzie Luis już teraz jest jedną z legend klubu, dla którego strzelił ponad 100 bramek.

Opieszałość madryckiego klubu może wynikać z niejasnej przyszłości klubu. Niewykluczone, że po sezonie odejdzie Diego Simeone, dla którego jest to najgorszy sezon w klubie od lat. Atleti zajmują czwarte miejsce w lidze i ma na koncie już siedem porażek. To z kolei wiązałoby się ze sporą przebudową składu, o czym hipotetycznie mógłby decydować przyszły trener.

Komentarze