Wieczysta Kraków celuje w transfer piłkarza z Ekstraklasy

Piłkarze Wieczystej Kraków
Piłkarze Wieczystej Kraków fot. Grzegorz Wajda

Wieczysta Kraków występuje co prawda na szóstym poziomie rozgrywkowym w Polsce, ale zdążyła już zyskać dużą popularność, dzięki głośnym transferom jak na polskie warunki. Piotr Koźmiński z WP SportoweFakty zakomunikował, że wkrótce kolejny zawodnik z Ekstraklasy może dołączyć do tej ekipy.

Kolejna zaskakująca zmiana klubu?

Wieczysta Kraków rywalizuje aktualnie w okręgówce w drugiej grupie krakowskiej. Jak na razie team dowodzony przez Przemysława Cecherza legitymuje się kompletem zwycięstw. Imponujący jest również bilans strzelecki Wieczystej, mając 114 goli strzelonych i tylko sześć straconych.

Barwy ekipy z Krakowa reprezentują między innymi Sławomir Peszko i Radosław Majewski. Niewykluczone, że niebawem do wymienionej dwójki dołączy Łukasz Burliga. Defensor broni aktualnie barw krakowskiej Wisły. Jego kontrakt wygasa jednak z końcem czerwca. Tym samym piłkarz może szukać już nowego pracodawcy.

32-latek w trakcie trwającego sezonu to mocny punkt Białej Gwiazdy. Burliga wystąpił łącznie w 20 spotkaniach, z czego 19 w PKO Ekstraklasie. Zanotował w nich jedno trafienie i jedną asystę. W przeszłości zawodnik występował między innymi w Jagiellonii Białystok, czy Ruchu Chorzów.

Obrońca w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce zaliczył łącznie 244 spotkania, zdobywając w nich 15 bramek. Ponadto na koncie zawodnika są 22 asysty. Burliga ma też na swoim koncie jedno mistrzostwo Polski, które wygrał z Wisłą Kraków w sezonie 2010/2011. Biała Gwiazda za swoimi plecami zostawiła wówczas Śląsk Wrocław i Legię Warszawa. Wisłę prowadził wówczas Robert Maaskant.

Wisła Kraków
Cracovia
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 24. kwietnia 2021 19:56.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze