30 milionów funtów za obrońcę. West Ham z pierwszym wzmocnieniem

Nayef Aguerd
PressFocus Na zdjęciu: Nayef Aguerd

West Ham United poinformował w poniedziałek o sfinalizowaniu transferu obrońcy Stade Rennes Nayefa Aguerda. Marokańczyk przenosi się do klubu Premier League za około 30 milionów funtów.

  • Nayef Aguerd jest pierwszym wzmocnieniem West Hamu przed nowym sezonem
  • 26-letni środkowy obrońca z Maroka cztery ostatnie lata spędził na francuskich boiskach
  • West Ham wyłożył za niego 30 milionów funtów

West Ham potwierdził pierwszy transfer

Aguerd jest pierwszym transferem Młotów podczas letniego okna transferowego. 26-latek podpisał z londyńskim klubem pięcioletni kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2027 roku.

– Byłem bardzo podekscytowany, gdy usłyszałem o zainteresowaniu West Hamu United. Kiedy się o tym dowiedziałem, wiedziałem, że muszę trafić do Premier League. To marzenie każdego piłkarza – powiedział Aguerd.

– West Ham to klub z bogatą historią. Widziałem kilka ich meczów w tym roku, widziałem kibiców i atmosferę, która jest fantastyczna. Rozmawiałem także z menedżerem, który pokazał mi, że jest bardzo zainteresowany, więc łatwo było podjąć decyzję o przejściu do West Hamu – dodał.

Aguerd pierwsze kroki w piłce stawiaj w swojej ojczyźnie, z którego w 2018 roku trafił do Francji. Za 1,6 miliona euro pozyskało go wówczas Dijon. W klubie tym spędził dwa lata, by w 2020 roku przenieść się za 4 miliony euro do Stade Rennes. We francuskiej ekstraklasie rozegrał 91 spotkań, zdobywając dziewięć bramek.

Zobacz także: Złe wieści dla Fabiańskiego. West Ham już zdecydował

Komentarze