Zawodnik Barcelony zagra w Premier League

Francisco Trincao
Francisco Trincao Pressfocus

Francisco Trincao zgodził się na roczne wypożyczenie do Wolverhampton. Po letnich transferach FC Barcelony, Portugalczyk nie chciał pełnić tylko roli rezerwowego, więc otoczenie piłkarza zaczęło szukać dodatkowych rozwiązań.

  • Francisco Trincao dołączył do Wolverhampton i zagra w Premier League przynajmniej przez rok
  • Portugalska rodzina Wilków powiększyła się o kolejnego rodaka

Trincaco dołączył do Wolverhampton

FC Barcelona wzmocniła swoje szeregi już czterema graczami. Dodatkowo wciąż prowadzi rozmowy z otoczeniem Leo Messiego ws. odnowy kontraktu. Tym samym, Francisco Trincao doszedł do wniosku, że teraz o częstsze występy w koszulce Blaugrany może być ciężko. Portugalczyk nie chciał ograniczyć się jedynie do roli rezerwowego, więc jego przedstawiciele zaczęli szukać nowego pracodawcy.

Pomimo 21-lat, Trincao w poprzednim sezonie zagrał łącznie w 42 spotkaniach, w których zdobył trzy gole i zanotował dwie asysty. Barca doszła do porozumienia z Wolverhampton, gdzie rok wcześniej sprzedała również Semedo. Jednak tym razem, Duma Katalonii wypożyczyła swojego piłkarza na sezon z opcją pierwszeństwa wykupu pomocnika przez Wilki.

Porugalska rodzina Wilków coraz większa

Nuno Espirito Santo odszedł z Wolverhampton, ale w szeregach drużyny wciąż jest wielu Portugalczyków. Wraz z Trincao będzie ich już 10. W konsekwencji młody skrzydłowy nie będzie miał większych problemów z aklimatyzacją w nowym miejscu. Na dodatek nowy trener zespołu – Bruno Lage także jest tej samej narodowości.

Wilki w poprzednim sezonie Premier League zajęły 13. lokatę w tabeli. Klub na początku sezonu spisywał się znakomicie, ale od zimy znacznie obniżył loty i zakończył ligowe zmagania w środku stawki. Nadszedł czas, aby w końcu wywalczyć awans do europejskich pucharów.

Przeczytaj również: Leicester City pozyskało pomocnika mistrzów Ligue 1

Komentarze