Simeone sięgnie po Allana?

Diego Simeone
Diego Simeone fot. Razvan Pasarica / Sport Pictures

Atletico Madryt ma kolejnego kandydata, który mógłby zastąpić w zespole prowadzonym przez Diego Simeone Thomasa Partey’a. Na celowniku Los Rojiblancos znalazł się pomocnik Napoli Allan – informuje Mundo Deportivo.

Czytaj dalej…

Niepewna przyszłość Partey’a

Atletico chce zabezpieczyć się na ewentualne odejście z drużyny Thomasa Partey’a, którym interesuje się wiele europejskich klubów. Zespół ze stolicy Hiszpanii co prawda liczy na przedłużenie kontraktu z piłkarzem i umówił się w tej sprawie na rozmowy z nim po zakończeniu sezonu, ale nie ma pewności, że uda się w tej kwestii znaleźć porozumienie. W aktualnej umowie piłkarza znajduje się klauzula z kwotą odstępnego w wysokości 50 milionów euro, która jest w zasięgu interesujących się nim klubów, w tym Arsenalu.

Dwóch kandydatów

Dotychczas wśród możliwych następców jego następców na Wanda Metropolitano wymieniany był głównie pomocnik Getafe Mauro Arambarri, ale Atletico musiałoby się liczyć z wyłożeniem za niego 25 milionów euro.

Tymczasem Mundo Deportivo informuje, że na celowniku Atletico znalazł się również brazylijski pomocnik Napoli Allan, który od dłuższego czasu jest łączony z opuszczeniem włoskiego klubu. Piłkarz w ostatnim czasie nie miał pewnego miejsca w podstawowym składzie zespołu prowadzonego przez Gennaro Gattuso i przedstawiciele Napoli są gotowi rozważyć jego sprzedaż podczas letniego okna transferowego. Kwota odstępnego zawarta w jego umowie wynosi co prawda 38 milionów euro, ale klub z Stadio San Paolo jest gotowy ją negocjować.

Komentarze