Luis Suarez
Luis Suarez fot. Grzegorz Wajda

Suarez wróci do byłego klubu? Niespodziewana opcja

Kompromitująca porażka 2:8 z Bayernem Monachium w ćwierćfinale Ligi Mistrzów będzie miała duże konsekwencje dla najbliższej przyszłości Barcelony. Poza natychmiastowymi zmianami w sztabie szkoleniowym oraz pionie sportowym, może również przyspieszyć podjęcie innych decyzji. Jedną z nich może być pożegnanie się z Luisem Suarezem.

Czytaj dalej…

Urugwajczyk jest związany z Barceloną umową do 2021 roku, w której znajduje się również zapis automatycznie przedłużający ją o rok w przypadku rozegrania przez Suareza 60 procent spotkań w nadchodzącym sezonie. Jeszcze niedawno wydawało się, że 33-latek pozostanie na Camp Nou przynajmniej na rok, ale teraz nie jest już to też takie pewne. Napastnik od dłuższego czasu jest łączony z przenosinami do amerykańskiej MLS i Kataru, ale niewykluczone, że latem pojawi się dla niego oferta z zaskakującego kierunku.

Suarez ponownie będzie strzelał dla Ajaksu

Jak informuje Mundo Deportivo, powołując się na doniesienia Tendonce, sprowadzeniem zawodnika z powrotem do swojego zespołu poważnie zainteresowane są władze Ajaksu Amsterdam. Suarez był zawodnikiem holenderskiego klubu w latach 2007-2011, właśnie z niego trafiając później do Liverpoolu. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, Urugwajczyk zdobył 111 bramek w 159 występach dla Ajaksu,

Kibice klubu z Johan Cruyff ArenA w ostatnich latach przyzwyczaili się do podobnych ruchów ze strony kierownictwa klubu. Do Amsterdamu w podobnych okolicznościach wracali bowiem Klaas-Jan Huntelaaar czy Daley Blind.

Prawie 200 bramek dla Dumy Katalonii

Zdecydowanie największą część swojej kariery Luis Suarez spędził w Barcelonie, w której występuje od sześciu lat. Latem 2014 roku trafił na Camp Nou, za ponad 80 milionów euro, z Liverpoolu. Przez cały ten czas był bardzo ważnym elementem katalońskiego zespołu, dla którego zdobył 198 bramek w 283 spotkaniach.

Komentarze