adidas Uniforia - oficjalna piłka Euro 2020 
adidas Uniforia - oficjalna piłka Euro 2020  fot. adidas

Rui Jorge: Jestem szczęśliwy w Santosie

Kaio Jorge to jeden z najbardziej rozchwytywanych nastolatków z Brazylii. W ostatnim czasie zawodnik był łączony z transferem do Juventusu FC. W rozmowie z Corriere dello Sport piłkarz pozwolił sobie zabrać głos w sprawie.

Czytaj dalej…

Kaio Jorge aktualnie broni barw Santosu FC, z którym ma kontrakt ważny do końca grudnia 2021 roku. Jeśli znajdzie się chętny na pozyskanie 18-latka, to musi się liczyć z wydatkiem 50 milionów euro. Taka bowiem klauzula odstępnego jest zapisana w kontrakcie zawodnika z klubem z Ameryki Południowej.Chociaż ostatnio pojawiły się głosy, że mistrzowie Serie A mogą pozyskać piłkarza za 14,5 miliona euro.

– Temat mojej przyszłości zostawiam mojemu menedżerowi. Nie angażuję się w te sprawy, on podejmuje decyzje – mówił Rui Jorge w rozmowie z popularnym włoskim dziennikiem.

Młody talent z Brazylii na celowniku Starej Damy?

– Aktualnie jestem bardzo szczęśliwy w Santosie. Chciałbym zostać w tym klubie, mogąc się nadal rozwijać i poprawiać swoją grę – kontynuował zawodnik.

– Każdego dnia uczę się czegoś nowego i staje się coraz lepszy – zaznaczył piłkarz urodzony w Olindzie.

Brazylijczyk pomógł swojemu krajowi wygrać mistrzostwo świata U-17 w zeszłym roku. Tymczasem w ekstraklasie brazylijskiej Rui Jorge zaliczył cztery spotkania, w których nie zdobył jeszcze bramki.

Komentarze