Justin Kluivert
Justin Kluivert fot. PressFocus

RB Lipsk pozyskał Kluiverta

Justin Kluivert został w poniedziałek nowym zawodnikiem RB Lipsk. 21-latek do niemieckiego klubu dołączył na zasadzie rocznego wypożyczenia z AS Roma.

Czytaj dalej…

– Od dłuższego czasu obserwowaliśmy Justina Kluiverta i jesteśmy dumni, że zdecydował się na transfer do RB Lipsk. Cieszymy się również, że mógł on zostać zrealizowany na krótko przed zamknięciem okna transferowego. Justin idealnie pasuje do naszego profilu oczekiwań i filozofii piłki nożnej, którą wcielamy w życie na boisku. Dzięki niemu będziemy mogli jeszcze bardziej urozmaicić naszą ofensywną grę – powiedział Markus Kroesche, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Szansa na dalszy rozwój

Zadowolenia z przenosin do drużyny prowadzonej przez Juliana Nagelsmanna nie kryje również sam zawodnik. – Cieszę się, że transfer do RB Lipsk został sfinalizowany. Klub w trakcie rozmów pokazał mi, że przejście tutaj to idealna szansa na dalszy rozwój. Chcę zrobić przysłowiowy kolejny krok i pomóc drużynie. Moim celem jest także zdobycie doświadczenia. Bundesliga jest jedną z najlepszych lig na świecie o niesamowitej jakości. Czekają nas również ekscytujące wyzwania w Lidze Mistrzów, takie jak mecze z Paris Saint-Germain i Manchesterem United. Nie mogę się już doczekać – powiedział Kluivert.

21-letni Kluivert jest wychowankiem Ajaksu Amsterdam, z którego latem 2018 roku przeniósł się za ponad 17 milionów euro do Romy. Na boiskach włoskiej Serie A rozegrał 53 spotkania, zdobywając w nich 5 bramek i dokładając osiem asyst. Wcześniej wystąpił w 44 meczach holenderskiej ekstraklasy, strzelając 12 goli i notując 9 asyst.

Komentarze