Paris Saint-Germain włączyło się do gry o Alabę

David Alaba
David Alaba fot. PressFocus

David Alaba wiadomo, że z końcem sezonu rozstanie się z Bayernem Monachium. Nie milkną spekulacje na temat tego, gdzie zakotwiczy ostatecznie Austriak. Według doniesień niemieckich mediów do gry o piłkarza włączyło się również Paris Saint-Germain.

Czas płynie, a przyszłość zawodnika wciąż nierozstrzygnięta

David Alaba nie doszedł do porozumienia ze sternikami Bawarczyków. Medialne doniesienia pozwalają przypuszczać, że kością niezgody okazały się rozbieżności na płaszczyźnie finansowej.

Od początku roku zawodnik może prowadzić rozmowy z potencjalnymi przyszłymi pracodawcami. Najczęściej w kontekście przyszłości Alaby wymieniało się Real Madryt. Okazuje się jednak, że mistrzowie Hiszpanii nie są jedyną ekipą, która jest poważnie zainteresowana pozyskaniem reprezentanta Austrii.

Sky Germany twierdzi, że prezes PSG Nasser Al-Khelaifi zaczął już rozmowy z Alabą w sprawie transferu. Kłopot w tym, że piłkarz wolałby trafić do teamu dowodzonego przez Zinedine’a Zidane’a. Real jest zdecydowanie faworytem do pozyskania piłkarza.

Monachium miejsce sukcesów Alaby

Austriacki zawodnik w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w 31 spotkaniach, w których strzelił dwa gole. Ponadto zaliczył dwie asysty. Alaba trafił do Bayernu w 2008 roku z młodzieżowego zespołu Austrii Wiedeń.

W monachijskiej drużynie zawodnik wystąpił łącznie w 417 spotkaniach. Alaba wygrał z Bayernem przede wszystkim dziewięć razy mistrzostwo Bundesligi, dwa razy triumfował w Lidze Mistrzów. Ponadto sześć razy wygrał z monachijską ekipą Puchar Niemiec.

Komentarze