Obrońca Chelsea wypożyczony do Porto

Malang Sarr
fot. PressFocus Na zdjęciu: Malang Sarr

Malang Sarr został we wtorek zawodnikiem FC Porto. 21-letni francuski obrońca został wypożyczony do portugalskiego klubu z Chelsea, do której trafił kilka tygodni temu na zasadzie wolnego transferu z OGC Nice.

Czytaj dalej…

Mający senegalskie korzenie utalentowany obrońca jest wychowankiem OGC Nice, w którym spędził całą dotychczasową karierę. W barwach tego klubu wystąpił w 102 spotkaniach Ligue 1, zdobywając trzy gole. Od dłuższego czasu był wyróżniającym się obrońcą na boiskach francuskiej ekstraklasy.

Po zakończeniu sezonu 2020/21, wraz z wygaśnięciem swojego kontraktu, zdecydował się na opuszczenie klubu. Rywalizację o jego sprowadzenie wygrali przedstawiciele Chelsea, z którą Sarr związał się pięcioletnią umową, która będzie obowiązywała do czerwca 2025 roku.

Menedżer The Blues Frank Lampard po sfinalizowaniu transferu od razu zapowiadał wypożyczenie 21-letniego obrońcy do innego klubu. Teraz stało się to faktem i Sarr do końca obecnego sezonu będzie bronił barw w FC Porto. Będzie to dla niego również okazja do nabrania doświadczenia przed powrotem na Stamford Bridge.

Komentarze