Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

Milik nie trafi do Romy? Jović alternatywą

Jeszcze kilka dni temu przejście Arkadiusza Milika do Romy wydawało się przesądzone. Teraz nie jest to już takie pewne, a przedstawiciele klubu ze Stadio Olimpico zaczęli szukać innych alternatyw. Jedną z nich ma być napastnik Realu Madryt, Luka Jović.

Czytaj dalej…

Jak informuje Calciomercato.com, powodów dla których transfer reprezentanta Polski nie został jeszcze sfinalizowany jest kilka. Milik oraz jego przedstawiciele w dalszym ciągu nie doszli do porozumienia z Napoli w sprawie rozwiązania zaległych kwestii finansowych, w tym sprawy kary dyscyplinarnej nałożonej na zawodnika za listopadowy bunt drużyny po meczu z Red Bull Salzburg. Rozmowy w tej sprawie prowadzone były w piątek, ale nie zakończyły się żadnym porozumieniem.

Sam piłkarz tego samego dnia udał się do jednej ze szwajcarskich klinik, w której miał zostać poddany kontrolnym badaniom kolana, w którym kilka lat temu zerwał więzadło krzyżowe. Badania, aby upewnić się co do stanu zdrowia polskiego zawodnika zlecili przedstawiciele Romy. Po kilku godzinach, klub ze Stadio Olimpico miał zwrócić się do Napoli o obniżenie kwoty transferowej, co miało również mocno zdenerwować samego piłkarza.

W efekcie AS Roma wydawała oficjalne oświadczenie, w którym zaprzeczyła doniesieniom o stanie negocjacji między klubami, a także zapowiedziała, że z szacunku do zawodnika nie będzie komentować informacji o jego stanie zdrowia.

Choć sytuacja stała się napięta, rozmowy w tej sprawie mają być kontynuowane w poniedziałek i wszystkie strony cały czas wyrażają przekonanie, że uda się je zakończyć porozumieniem.

Roma z przygotowanymi alternatywami

Do końca okna transferowego pozostały dwa tygodnie. Przedstawiciele Romy chcą być przygotowani na wszelkie ewentualności związane z transferem Milika i przygotowali kilka alternatyw na wypadek niepowodzenia. Tym bardziej, że zdecydowany na odejście z klubu jest Edin Dzeko.

Według Calciomercato.com, na pierwszym miejscu wśród alternatyw znajduje się napastnik Realu Madryt Luka Jović, za którego Królewscy rok temu zapłacili 60 milionów euro. Serb dotychczas nie zdołał spełnić pokładanych w nim nadziei i mistrzowie Hiszpanii są podobno gotowi oddać go na wypożyczenie z opcją definitywnego transferu.

Innymi zawodnikami, którzy mogliby być alternatywą dla Milika,są Olivier Giroud, Krzysztof Piątek i Andrea Belotti.

Komentarze