Bundesliga
Bundesliga

Holender z Man Utd oficjalnie w Werderze

Werder Brema sfinalizował w niedzielę transfer utalentowanego Holendra Tahitha Chonga. 20-letni zawodnik dołączył do niemieckiego zespołu na zasadzie rocznego wypożyczenia z Manchesteru United.

Czytaj dalej…

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Tahith wybrał nasz zespół. Jest bardzo utalentowanym zawodnikiem, który cały czas może się rozwijać. Swoje pierwsze doświadczenie na najwyższym poziomie uzyskał w Manchesterze United. Teraz będzie musiał przystosować się do Bundesligi i zrobić z nami kolejny krok w swoim rozwoju – powiedział, cytowany przez oficjalną stronę klubu, Frank Baumann, dyrektor sportowy Werderu.

– Jest świetnie wyszkolonym technicznie zawodnikiem, który może grać na obu skrzydłach. Jego szybkość będzie bardzo przydatna w naszej grze. Wciąż ma pole do rozwoju w aspektach defensywnych, ale jest na początku swojej kariery i chcemy pomóc mu wykorzystać jego potencjał – mówił z kolei szkoleniowiec zespołu, Florian Kohfeldt.

Sam zawodnik wiąże duże nadzieje z przenosinami do Werderu, w którym prawdopodobnie będzie mógł liczyć na regularne występy. – Przede wszystkim bardzo się cieszę, że tutaj jestem. Transfer ten jest dla mnie bardzo dobrą szansą na dalszy rozwój. Nie mogę się już doczekać nowego sezonu – powiedział Chong.

20-latek do Manchesteru United trafił cztery lata temu z Feyenoordu Rotterdam, ale do tej pory w pierwszej drużynie wystąpił tylko pięć razy. Teraz Chong będzie miał okazję nabierać doświadczenia na niemieckich boiskach.

Komentarze