Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Everton z ofertą dla Barcelony za Todibo

Everton jest jednym z klubów zainteresowanych pozyskaniem obrońcy Barcelony Jeana-Claira Todibo. Klub Premier League na sprowadzenie francuskiego obrońcy jest gotowy przeznaczyć nawet 25 milionów euro – informuje kataloński dziennik Sport.

Czytaj dalej…

20-letni obrońca aktualnie występuje na wypożyczeniu w Schalke 04 Gelsenkirchen, ale po zakończeniu sezonu prawdopodobnie wróci do Camp Nou, bowiem niemiecki klub nie będzie mógł sobie pozwolić na jego wykupienie. W stolicy Katalonii również nie wiążą przyszłości z Todibo, który wszystko wskazuje na to, że będzie jednym z piłkarzy, którzy latem definitywnie pożegnają się z Barceloną.

Były piłkarz Toulouse nie może narzekać na brak zainteresowania, a jednym z klubów zainteresowanych jego sprowadzeniem jest Everton. Przedstawiciele zespołu z Goodison Park są podobno gotowi wyłożyć za Todibo 22 miliony euro plus dodatkowe 3 miliony euro w bonusach.

Z ekonomicznego punktu widzenia jest to atrakcyjna oferta dla Barcelony. Nie oznacza to jednak, że Duma Katalonii zdecyduje się na jej przyjęcie. Todibo jest bowiem jednym z piłkarzy, którzy mogą zostać włączeni do ewentualnej wymiany zawodników z Juventusem, na czym może bardziej zależeć Barcelonie.

Komentarze