Christian Eriksen
Christian Eriksen fot. PressFocus

Eriksen odrzucił oferty z Bundesligi

Christian Eriksen w dalszym ciągu nie zdołał przekonać do siebie trenera Interu Mediolan Antonio Conte. Duńczyk nie może liczyć na regularne występy w podstawowym składzie Nerazzurrich, ale najwyraźniej nie myśli o zmianie barw klubowych. Jak poinformowały Sky Sport Italia i Sportitalia, 28-letni pomocnik odrzucił oferty z dwóch klubów niemieckiej Bundesligi.

Czytaj dalej…

Zainteresowanie sprowadzeniem byłego piłkarza Tottenhamu Hotspur wyrazili przedstawiciele Borussii Dortmund i Herthy Berlin, którzy chcieli sięgnąć po doświadczonego piłkarza na zasadzie wypożyczenia. Takim rozwiązaniem nie był jednak zainteresowany sam Eriksen, który najwyraźniej chce pozostać w Mediolanie.

Eriksen do Interu Mediolan trafił w styczniu tego roku za 27 milionów euro z Tottenhamu Hotspur, ale do tej pory nie udało mu się wywalczyć miejsca w podstawowym składzie zespołu. W poprzednim sezonie, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, wystąpił w 26 spotkaniach Nerazzurrich, zdobywając w nich cztery bramki.

W sezonie 2020/21 zagrał w dwóch ligowych meczach, ale tylko w jednym z nich od pierwszej minuty. Ostatnie spotkanie z Lazio przesiedział natomiast na ławce rezerwowych.

Komentarze