Dwóch faworytów do pozyskania Traore

Piłkarze Manchesteru City
Piłkarze Manchesteru City fot. Razvan Pasarica / SPORTPICTURES

Manchester City i Juventus wyprzedziły Barcelonę w wyścigu o sprowadzenie skrzydłowego Wolverhamptonu Wanderers Adamy Traore – poinformowało ESPN. 24-latek prawdopodobnie będzie zainteresowany zmianą klubu, jeżeli prowadzonym przez Nuno Santo Wilkom nie uda się zakwalifikować do rozgrywek Ligi Mistrzów.

Czytaj dalej…

Traore, który do Wolverhamptonu trafił w sierpniu 2018 roku za 18 milionów funtów z Middlesbrough, w obecnym sezonie zaliczany jest do najlepszych zawodników w Premier League. Dzięki świetnym występom znalazł się na celowniku czołowych europejskich klubów.

Hiszpan jest gotowy zostać w zespole z Molineux, jeżeli ten zakwalifikuje się do rozgrywek Ligi Mistrzów. Poprzez rozgrywki Premier League może być o to trudno, ale drużyna Nuno Santo może to także osiągnąć triumfując w Lidze Europy.

Juventus i Manchester City na czele wyścigu o Traore

Jeżeli tak się nie stanie, Traore prawdopodobnie pożegna się z Wolverhamptonem. Według ESPN, faworytami do jego sprowadzenia są aktualnie Juventus i Manchester City. Piłkarzem interesowała się również Barcelona, ale jej przedstawiciele dali jasno do zrozumienia, że transfer byłby możliwy dopiero za rok.

W zespole Manchesteru City Traore mógłby zastąpić Leroya Sane, który przenosi się do Bayernu Monachium. Z kolei Juventus poszukuje zawodników do odmłodzenia swojej jedenastki i Traore wydaje się być ciekawym kandydatem.

Komentarze