Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.cat

Dest coraz bliżej Barcelony. W weekend decydujące rozmowy

Już na początku przyszłego tygodnia Sergino Dest może zostać zaprezentowany jako nowy zawodnik Barcelony. Władze katalońskiego kluby liczą, że rozmowy w sprawie transferu utalentowanego obrońcy Ajaksu Amsterdam zostaną sfinalizowane w nadchodzący weekend. Jest to obecnie priorytetem Dumy Katalonii.

Czytaj dalej…

Ostatni tydzień upłynął pod znakiem odejścia z Barcelony trzech zawodników. Do Atletico Madryt przeniósł się Luis Suarez, Arturo Vidal został zawodnikiem Interu Mediolan, a Barcelonę na Wolverhampton Wanderers zamienił Nelson Semedo. Na sfinalizowaniu tych transferów były skupione działania katalońskiego klubu w ostatnich dniach.

Teraz wszystkie siły skierowane zostały na sprowadzenie do zespołu Sergino Desta. Rozmowy w sprawie transferu 19-letniego Amerykanina nabrały ostatnio tempa i w Barcelonie panuje przekonanie, że uda się sfinalizować je już w najbliższy weekend.

Według informacji Mundo Deportivo, FC Barcelona przedstawiła już Ajaksowi Amsterdam oficjalną ofertę w tej sprawie, oferując za obrońcę 20 milionów euro plus 5 milionów euro w bonusach. Wiele wskazuje na to, że propozycja zostanie przyjęta przez holenderski klub, a do ustalenia pozostanie jedynie formuła płatności. Rozmowy w tej sprawie mają być prowadzone w weekend. Barcelona szykuje już także oficjalną prezentację piłkarza, która miałaby się odbyć na początku przyszłego tygodnia.

Barcelona wygrywa wyścig z Bayernem

Nie jest tajemnicą, że poważnie zainteresowany pozyskaniem Desta jest także Bayern Monachium, który nie zamierza w tej sprawie składać broni. Barcelona ma jednak po swojej stronie duży atut. Za przenosinami do katalońskiego zespołu optuje sam zawodnik, który zdaje sobie sprawę, że w Barcelonie mógłby liczyć na zaufanie ze strony Ronalda Koemana oraz jego asystenta Alfreda Schreudera, z którym miał już okazję współpracować podczas jego pracy w Ajaksie.

Komentarze