Bartosz Białek
Bartosz Białek fot. Zagłębie Lubin

Utalentowany Polak oficjalnie w Wolfsburgu!

Utalentowany polski napastnik, Bartosz Białek, został w środę nowym zawodnikiem VfL Wolfsburg. 18-latek do niemieckiego zespołu przeszedł na zasadzie definitywnego transferu z Zagłębia Lubin.

Czytaj dalej…

Reprezentant Polski do lat 19 ma za sobą bardzo dobry sezon, w którym zadebiutował na boiskach PKO Ekstraklasy. W 19 rozegranych spotkaniach zdobył dla Miedziowych dziewięć bramek i dołożył do tego cztery asysty. Swoimi występami zwrócił na siebie uwagę skautów kilku zachodnich klubów, ale najbardziej konkretny okazał się Wolfsburg, który zdecydował się na ściągnięcie go na Volkswagen Arnea już teraz. Białek podpisał z klubem niemieckiej Bundesligi czteroletni kontrakt, który będzie obowiązywał do czerwca 2024 roku.

Białek pasuje do filozofii Wolfsburga

Dyrektor sportowy Wolfsburga, Michael Schäfer, nie ma wątpliwości, że sprowadzenie Białka do drużyny jest świetną inwestycją. – Bardzo cieszymy się, ponieważ w osobie Bartka pozyskaliśmy bardzo utalentowanego zawodnika, który w młodym wieku może się pochwalić świetnymi wynikami w polskiej ekstraklasie – mówił, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– Jest młody, głodny sukcesu i doskonale wpisuje się w naszą filozofię. Jesteśmy przekonani, że razem z nami zrobi kolejny krok w swoim rozwoju i pomoże nam osiągnąć nasze cele w nadchodzących latach – dodał Schäfer.

Spełnione marzenie Białka

18-latek w zespole Wolfsburga będzie występował z nr 21 na koszulce. – Dla mnie przyjście do Bundesligi jest spełnieniem marzeń. Nie mogę doczekać się wyzwania, jakim jest kontynuacja mojej kariery w jednej z najsilniejszych lig na świecie. Postaram się teraz jak najszybciej zadomowić się w nowym środowisku i poznać nowych kolegów z drużyny. Wtedy będę mógł w pełni skupić się na piłce – powiedział Bartosz Białek tuż po podpisaniu kontraktu.

Komentarze