Patrick Schick
Patrick Schick fot. Grzegorz Wajda

Arsenal pyta o czeskiego napastnika

Arsenal wyraził zainteresowanie napastnikiem Romy Patrikiem Schickiem, który obecnie przebywa na wypożyczeniu w RB Lipsk. Kanonierzy mieli nawiązać już w tej sprawie kontakt z włoskim klubem – informuje Corriere dello Sport.

Czytaj dalej…

Schick od stycznia przebywa na wypożyczeniu w RB Lipsk, ale niemiecki klub nie zdecydował się na skorzystanie z opcji definitywnego transferu za 29 milionów euro. Tym samym reprezentant Czech latem wróci na Stadio Olimpico.

Mało prawdopodobne jest jednak, aby piłkarz pozostał we włoskim zespole na kolejny sezon. Roma jest gotowa na sprzedaż 24-letniego napastnika, który nie może również narzekać na brak zainteresowania. Niewykluczone, że piłkarz wyląduje w Premier League. Już wcześniej był łączony z Newcastle United, a teraz do grona zainteresowanych klubów dołączył Arsenal.

Roma wyceniła Schicka

Przedstawiciele Arsenalu mieli zwrócić się do Romy z zapytaniem o ewentualne warunki transferu. Klub ze Stadio Olimpico miał w odpowiedzi poinformować Kanonierów, że jest gotowy na sprzedaż piłkarza pod warunkiem otrzymania 25 milionów euro.

Arsenal rozgląda się za nowym napastnikiem, bowiem pod znakiem zapytania stoi przyszłość w klubie Pierre’a-Emericka Aubameyanga i Alexandre’a Lacazette’a.

Komentarze