Taarabt chciałby wrócić do Milanu

Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

Pomocnik Benfiki Lizbona Adel Taarabt w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów dał do zrozumienia, że chciałby wrócić do AC Milanu. – Kiedy myślę o Italii, to na pierwszy plan rysuje się Milan – mówił Marokańczyk.

Czytaj dalej…

31-latek spędził sześć miesięcy na wypożyczeniu w szeregach Rossonerich w drugiej połowie sezonu 2013/2014. W kolejnych latach zawodnik bronił też barw Genoi CFC na zasadzie wypożyczenia.

– Kiedy myślę o Italii, myślę o Milanie – powiedział Taarabt w rozmowie ze Sky Sport Italia.

– To najlepszy klub, w którym miałem okazję grać ze świetnymi zawodnikami, takimi jak Kaka – zaznaczył reprezentant Maroka.

Taarabt: Milan to najlepszy kluby, w którym grałem

– To była przyjemność, dobrze się bawiłem i myślę, że dobrze się spisałem. Było mi bardzo przykro, że nie mogłem kontynuować swojej przygody z Czerwono-czarnymi, ponieważ moja głowa wciąż tam była – przekonywał Taarabt.

– Gdyby Seedorf został, historia mogłaby potoczyć się inaczej. Ostatecznie władze klubu zdecydowały się na sprowadzenie Inzaghiego, który miał inny pomysł na zespół – powiedział piłkarz Orłów.

– W kolejnych latach nie miałem okazji wrócić, nawet gdybym chciał – skwitował Taarabt.

Marokańczyk w koszule Milanu zaliczył 16 meczów, w których zdobył cztery bramki, notując też dwie asysty. Dzisiaj zawodnik ma umowę ważną do 2022 roku. Rynkowa wartość zawodnika szacowana jest na cztery miliony euro.

Komentarze