Transfer Pogby będzie kosztował Juventus dziesiątki milionów euro

Paul Pogba
fot. PressFocus Na zdjęciu: Paul Pogba

Juventus jest coraz bliżej ogłoszenia transferu z udziałem Paula Pogby. Zawodnikiem interesowały się również takie ekipy jak PSG i Real Madryt. Francuz jest jednak zdecydowany na dołączenie do Juve, twierdzi La Gazzetta dello Sport.

  • Paul Pogba jest coraz bliżej transferu
  • Wydaje się, że przesądzone jest dołączenie Francuza do Juventusu
  • Rynkowa wartość 29-latka wynosi 55 milionów euro

Pogba zaliczy kolejny powrót

Juventus ma zamiar wzmocnić drugą linię, pozyskując na zasadzie wolnego transferu Paula Pogbę. W teorii koszty transakcji mają być mniejsze. Włoscy dziennikarz przekonują jednak, że wraz z zarobkami zawodnika, premiami i prowizjami transfer będzie kosztował klub z Turynu krocie.

Mistrz świata z 2018 roku ma podpisać umowę na cztery lata. Zawodnika ma rocznie zarabiać 7,5-8 milionów euro. Wraz z bonusami piłkarz może inkasować 10 milionów euro rocznie.

Zobacz także:

Biorąc pod uwagę koszty umowy Pogby, czyli premie za podpisanie kontraktu, a także opłaty agencyjne, to łącznie transakcja ma obciążać budżet Juventusu na poziomie 80 milionów euro. Reprezentant Francji ma być jednocześnie twarzą projektu.

Środkowy pomocnik w ostatniej kampanii rozegrał łącznie 27 spotkań, notując w nich jedno trafienie i dziewięć asyst. Pogba w trakcie ostatniej przygody z Man Utd wygrał z tym klubem Ligę Europy i Puchar Ligi Angielskiej.

Czytaj więcej: Pogba zmieni zdanie i odrzuci Juve? Francuz poczeka na serię wydarzeń w PSG

Komentarze