Transfer Sloniny do Premer League na ostatniej prostej

Gabriel Slonina
PressFocus Na zdjęciu: Gabriel Slonina

Gabriel Slonina, o którym kilka miesięcy temu było głośno ze względu na możliwy występ w reprezentacji Polski, trafi do Chelsea Londyn. The Blues osiągnęli ustne porozumienie z Chicago Fire w sprawie przenosin 18-latka do Premier League.

  • Gabriel Slonina zostanie zawodnikiem Chelsea
  • 18-latek do stycznia pozostanie w Chicago Fire, gdzie dokończy obecny sezon MLS
  • The Blues zapłacą za młodego bramkarza ponad dziesięć milionów dolarów

Slonina trafi na Stamford Bridge za ponad 10 mln dolarów

Gabriel Slonina ma kosztować Chelsea dziesięć milionów dolarów. Kwota ta może jednak wzrosnąć o kolejne pięć milionów dolarów, które Chicago Fire otrzyma w formie bonusów. Pierwszy informował o tym Fabrizio Romano. Teraz te doniesienia potwierdza też The Athletic.

18-letni bramkarz Chicago Fire w zawodowej piłce zadebiutował 4 sierpnia 2021 roku, stając się najmłodszym golkiperem w historii MLS. Do tej pory Słonina ma na koncie 34 występy w karierze.

Chicago Fire i Chelsea od miesięcy utrzymywały kontakt w sprawie Słoniny, również przed sprzedażą Chelsea konsorcjum kierowanemu przez Amerykanina Todda Boehly’ego. Ta sprzedaż, co zrozumiałe, wstrzymała rozmowy, ale zostały one wznowione w ostatnich tygodniach. Pomimo niewielkiego zainteresowania hiszpańskiego giganta Realu Madryt, klub z zachodniego Londynu był zawsze faworytem do podpisania kontraktu z 18-letnim bramkarzem reprezentacji USA. Slonina zakończy ten sezon w zespole z MLS, a w styczniu przeniesie się do Premier League.

Na arenie międzynarodowej Gabriel Slonina reprezentował Stany Zjednoczone na poziomie U-15, U-16, U-17 i U-20. W tych czterech kategoriach wiekowych udało mu się zgromadzić siedem występów na swoim koncie.

Chicago Fire zajmuje obecnie ósme miejsce w Konferencji Wschodniej MLS odnosząc siedem zwycięstw i aż dziesięciokrotnie przegrywając. Ponadto sześć starć tego zespołu zakończyło się remisami.

Zobacz również: The Atheltic: Kepa bliski wypożyczenia do Serie A

Komentarze