The Atheltic: Kepa bliski wypożyczenia do Serie A

Kepa Arrizabalaga
PressFocus Na zdjęciu: Kepa Arrizabalaga

Brytyjski The Athletic potwierdza wcześniejsze doniesienia innych źródeł, że Chelsea rozmawia z Napoli w sprawie wypożyczenia Kepy Arrizabalagi. Hiszpański bramkarz jest bliski przenosin do Serie A.

  • W najbliższych dniach Kepa ma zostać wypożyczony do Napoli
  • Informacje te potwierdza brytyjski The Athletic
  • Włosi szukają bramkarza do rywalizacji z Meretem

Kepa z szansą na nowy rozdział w swojej karierze

Informacje o możliwym wypożyczeniu Kepy do Napoli pojawiły się już kilkanaście dni temu. Włoski zespół pilnie poszukuje drugiego bramkarza, który stanowiłby doskonałą konkurencję do będącego w klubie Alexa Mereta.

Teraz The Atheltic potwierdza te spekulacje. Zdaniem tego źródła rozmowy są zaawansowane, a w najbliższych dniach powinniśmy spodziewać się pozytywnego zakończenia negocjacji. Obecnie jest rozważane roczne wypożyczenie z opcją wykupu po zakończeniu sezonu.

27-latek przeżywa trudny okres w zachodnim Londynie od czasu przeprowadzki z Athletic Bilbao w 2018 roku za rekordową, jak na bramkarza kwotę transferu. Jego drugi sezon w Chelsea, pod wodzą Franka Lamparda w sezonie 2019-20, został przyćmiony kilkoma głośnymi błędami.

Fatalne błędy sprawiły, że The Blues postanowili kupić Eduarda Mendy’ego z Rennes, który bardzo szybko stał się numerem jeden w bramce londyńskiej drużyny w czasie kadencji Lamparda i utrzymał swoja pozycję, gdy do klubu zawitał Thomas Tuchel.

Kepa zaliczył jedynie 15 występów w Chelsea w zeszłym sezonie, głównie wtedy, gdy Mendy uczestniczył wraz z Senegalem w Pucharze Narodów Afryki. Stracił również swoje miejsce w składzie reprezentacji Hiszpanii, na rzecz Davida de Gei i Unaia Simona.

Zobacz również: Guardiola: Haaland musi poznać rzeczywistość nowego kraju

Komentarze