Tottenham spełnił kolejne życzenie Antonio Conte

Yves Bissouma
Pressfocus Na zdjęciu: Yves Bissouma

Tego lata Tottenham nie próżnuje na rynku transferowym. Już trzecim transferem do drużyny Antonio Conte został Yves Bissouma z Brighton.

  • Yves Bissouma zdecydował się opuścić Brighton
  • 25-latek zostaje jednak w Premier League
  • Piłkarza kupił Tottenham

W Londynie nie próżnują na rynku

Po tym, jak Tottenham zapewnił sobie awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, Antonio Conte dostał zapewnienie, że klub przeznaczy sporo pieniędzy na transfery. Koguty wywiązują się z obietnicy, o czym przekonaliśmy się między innymi w piątkowe popołudnie. Do Londynu trafił oficjalnie Yves Bissouma z Brighton.

Nowy nabytek Tottenhamu to 25-letni malijski pomocnik z kilkuletnim doświadczeniem w Premier League. Brighton sprowadziło go bowiem z Lille za niespełna 17 milionów euro przed sezonem 2018/2019. Od tego momentu Bissouma wyrobił sobie markę w lidze angielskiej. W barwach Mew rozegrał 124 mecze (sześć goli i trzy asysty). Swoimi występami zwrócił uwagę silnych drużyn w Premier League.

25-letniego środkowego pomocnika łączono z kilkoma angielskimi klubami. Zimą zgłosiła się Aston Villa. Bissouma został jednak w Brighton do lata i od najbliższego sezonu będzie miał okazję zagrać w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Jego szanse na podstawowy skład też są duże. W końcu Tottenham zapłacił za niego 29 milionów euro plus bonusy. Piłkarz podpisał kontrakt do 30 czerwca 2026 roku.

Czytaj także: Olkiewicz w środę #16 Tylko tego oczekuję od kadry Michniewicza

Komentarze