Tottenham i Sevilla pracują nad wymianą zawodników

Bryan Gil
Bryan Gil PressFocus

Tottenham Hotspur prowadzi zaawansowane rozmowy z Sevillą w sprawie wymiany zawodników. Do londyńskiego klubu ma przenieść się Bryan Gil, natomiast w przeciwnym kierunku powędruje Erik Lamela. Finalizacji transferu można spodziewać się w najbliższych dniach.

  • Tottenham i Sevilla finalizują rozmowy w sprawie wymiany zawodników
  • Na mocy wymiany do Tottenhamu trafi Bryan Gil, natomiast w przeciwnym kierunku przeniesie się Erik Lamela
  • Sevilla ma dodatkowo otrzymać 25 milionów euro

Gil do Tottenhamu, Lamela do Sevilli

Rozmowy w sprawie transferu są na zaawansowanym etapie. Osiągnięte porozumienie zakłada nie tylko wymianę piłkarzy, ale także przekazanie przez Tottenham 25 milionów euro.

20-letni Gil jest wychowankiem Sevilli, ale w ostatnim czasie był wypożyczanych do innych klubów – Leganes i Eibar. W drugim z nich w poprzednim sezonie rozegrał 28 spotkań na boiskach La Liga, zdobywając cztery gole i dokładając do tego trzy asysty.

Utalentowany skrzydłowy ma również na swoim koncie trzy występy w seniorskiej reprezentacji Hiszpanii. Selekcjoner Luis Enrique nie zabrał go na Euro 2020, ale będzie miał możliwość reprezentować swój kraj podczas zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Po ich zakończeniu przeniesie się do Londynu i przez najbliższe pięć lat będzie bronił barw Tottenhamu.

W miejsce Gila do Sevilli ma trafić 29-letni Argentyńczyk Erik Lamela, który w londyńskim klubie spędził osiem ostatnich lat. W tym czasie rozegrał w jego barwach 257 spotkań, zdobywając 37 bramek. Z Sevillą Lamela ma podpisać trzyletnią umowę.

Zobacz także: Gattuso zdradził kulisy nieudanych rozmów z Tottenhamem

Komentarze