Nicea wyceniła stopera, na jego transferze zarobi Barcelona

Jean-Clair Todibo rozgrywa świetny sezon w barwach OGC Nice. Klub z Lazurowego Wybrzeża wycenił swojego stopera na 45 milionów euro, a wśród chętnych znajdują się choćby Paris Saint-Germain, Manchester United czy Liverpool.

Jean-Clair Todibo
PressFocus Na zdjęciu: Jean-Clair Todibo
  • Jean-Clair Todibo błyszczy formą w barwach OGC Nice
  • Francuzi oczekują za swojego podopiecznego 45 milionów euro
  • 10 procent z tej kwoty trafi do Barcelony, której barwy reprezentował w latach 2019-2021

Todibo zostanie gwiazdą głośnego transferu? Barcelona zaciera ręce

Jean-Clair Todibo od najmłodszych lat prezentował się na wielki talent. W Barcelonie zrezygnowano z niego, by pozwolić rozwinąć skrzydła Ronaldowi Araujo. I choć dziś i Francuz przydałby się Xaviemu, fani Dumy Katalonii z pewnością nie rozpaczają z powodu obecnego stanu rzeczy.

Latem 2021 roku Blaugrana oddała młodeego środkowego obrońcę do OGC Nice. Zgodziła się na niską klauzulę odstępnego (8,5 miliona euro), by w razie czego zapewnić sobie procent z przyszłego transferu.

Todibo rozgrywa świetny sezon w Ligue 1. Zespół z Lazurowego Wybrzeża zdaje sobie sprawę, że nie zdoła utrzymać piłkarza dłużej u siebie. Biją się o niego Manchester United, Liverpool, Newcastle United, ale też Paris Saint-Germain czy Juventus. Wobec tego Francuzi postanowili wycenić podopiecznego. Oczekują za niego 45 milionów euro. Jeśli rzeczywiście otrzymają taką kwotę, Barcelona otrzyma z tego dziewięć milionów euro, co w obecnej sytuacji finansowej Dumy Katalonii może się okazać znacznym wzmocnieniem.

Todibo rozegrał w tym sezonie 42 spotkania we wszystkich rozgrywkach.

Komentarze