Chelsea spróbuje podkraść defensora Manchesterowi City

Nathan Ake
Pressfocus Na zdjęciu: Nathan Ake

Nieoczekiwanie w tym tygodniu pojawiły się informacje odnośnie zainteresowania Chelsea Londyn osoba Nathana Ake. Defensor Manchesteru City nie do końca jest zadowolony ze swojej roli w drużynie i może latem odejść. Fabrizio Romano przekazał szczegóły jego porozumienia z ekipą The Blues.

  • Chelsea Londyn latem przede wszystkim chce zapewnić sobie transfery nowych defensorów
  • Klub z Londynu w tej sprawie skontaktował się już z Nathanem Ake
  • Holender jest otwarty na przenosiny do Chelsea

Ake rozważa powrót do Londynu

W 2020 roku Nathan Ake postanowił zamienić Bournemouth na Manchester City. Holender nie ma jednak pewnego miejsca w składzie i pełni na Etihad głównie rolę rezerwowego. 27-latek liczył, że otrzyma więcej szans do gry i będzie czuł się istotnym elementem zespołu. Według angielskich mediów rozważa on zmianę barw klubowych. 

Rozterki Holendra planuje wykorzystać Chelsea, która wobec odejścia Ruedigera i Christensena, a także wizji możliwej utraty również Azpilicuety i Marcosa Alonso desperacko poszukuje nowych obrońców. The Blues nawiązali już kontakt z Nathanem Ake, a Fabrizio Romano w piątek przekazał szczegóły jego obecnej sytuacji. 

Zgodnie z informacjami włoskiego dziennikarza, defensor ustalił już warunki kontraktu z Chelsea i chciałby się przenieść do drużyny prowadzonej przez Thomasa Tuchela. Manchester City obawia się utraty Holendra, jednak nie otrzymał jeszcze za niego oficjalnej oferty. Obywatele zgodziliby się na odejście Ake w przypadku otrzymania oferty na poziomie 45 milionów funtów. 

Ake w przeszłości bronił już barw Chelsea Londyn. Holender był piłkarzem The Blues w latach 2013-2017. Nie przebił się jednak na stałe do wyjściowej jedenastki drużyny.

Sprawdź też: Chelsea chce pozyskać pomocnika Barcelony

Komentarze