Przyszłość defensora FC Barcelony wciąż niepewna

Sergino Dest
Pressfocus Na zdjęciu: Sergino Dest

Na kilka dni przed startem sezonu ligowego niepewna jest wciąż przyszłość kilku piłkarzy FC Barcelony. Jednym z nich jest Sergino Desta, który może zostać sprzedany jeszcze tego lata. Hiszpańskie media podają, że klub jest gotowy wysłuchać ofert za Amerykanina.

  • Sergino Dest nie przekonał do siebie Xaviego, który nie postzrega go jako zawodnika wyjściowego składu
  • Amerykanin w trakcie presezonu prezentował się przeciętnie
  • Klub rozważa sprzedaż go jeszcze tego lata

Pozycja Desta w Barcelonie słabnie

Sergino Dest w trakcie rundy wiosennej ubiegłego sezonu nie przekonał do siebie Xaviego. Ta sztuka nie udała mu się również w trakcie presezonu, gdzie na jego pozycji regularnie wystawiany był Ronald Araujo. Media spekulowały nawet, że szkoleniowiec FC Barcelony w ważniejszych meczach planuje na pozycji prawego obrońcy stawiać właśnie na Urugwajczyka. 

Duma Katalonii wciąż jest w kiepskiej sytuacji finansowej, a ewentualne środki ze sprzedaży Desta mogłyby podreperować nieco budżet. Według dziennikarzy Mundo Deportivo, Blaugrana jest gotowa wysłuchać ofert za Amerykanina, jeśli te zbliżą się do kwoty 20 milionów euro. 21-latek wolałby jednak pozostać w klubie i postarać przekonać do siebie sztab szkoleniowy. 

AS donosi natomiast, że dla klubu idealnym rozwiązaniem byłoby sprzedanie Desta za ok. 20 milionów euro. Zdaniem dziennikarzy Azulgrana chciałby rozejrzeć się za nowym prawym obrońcą, a Sport z kolei przekazuje, że klub jest w trakcie negocjacji z Manchesterem United odnośnie do sprzedaży Amerykanina. Czerwone Diabły chciałyby nieco obniżyć kwotę za zawodnika, oferując innego na wymianę, jednak taki scenariusz wykluczyła Blaugrana.

Czytaj dalej: Bellerin alternatywą za Azpilicuetę?

Komentarze