Suarez realizuje swój plan. Czas na nowy klub

Luis Suarez
Pressfocus Na zdjęciu: Luis Suarez

Luis Suarez od 1 stycznia będzie wolnym zawodnikiem. Urugwajczyk zamierza opuścić swoją ojczyznę i przenieść się na nowy kontynent.

  • W zimowym oknie transferowym Luis Suarez ma zmienić barwy
  • Urugwajczyk chce zagrać w MKS
  • Otoczenie 35-latka prowadzi już negocjacje

Suarez ma zamiar grać w MLS

W lipcu tego roku Luis Suarez zakończył swój kontrakt z Atletico Madryt, w którym spędził dwa lata. W tym czasie Urugwajczyk zdobył sporo bramek dla drużyny ze stolicy Hiszpanii, której pomógł wygrać La Ligę. Latem nadszedł czas na nowe wyzwania, chociaż już nie w Europie. 35-latekim interesowało się kilka klubów ze Starego Kontynentu, ale piłkarz nie dogadał się z żadnym z nich.

Suarez postanowił, że wróci do swojej ojczyzny i będzie reprezentował Nacional, dla którego grał w latach 2005-2006. Ponowne granie dla tego zespołu okazało się trafną decyzją, ponieważ 35-latek rozegrał 16 meczów, w których strzelił osiem goli i zaliczył sześć asyst. Suarez pomógł drużynie wygrać mistrzostwo Urugwaju. Tym samym godnie pożegnał się z Nacional, które zamierza opuścić z dniem 1 stycznia przyszłego roku, gdy wygaśnie jego półroczna umowa ze swoim pierwszym seniorskim pracodawcą.

Część kibiców zapewne chciałaby zobaczyć Suareza w Europie. Na to się jednak nie zanosi, ponieważ rodzina Urugwajczyka negocjuje z Los Angeles Galaxy. Rozmowy są na zaawansowanym etapie. Trwa między innymi ustalanie tego, czy 35-latek będzie traktowany jako Designated Player, dzięki czemu otrzymałby wyższe zarobki. W przypadku braku pomyślnego zakończenia negocjacji z Los Angeles Galaxy, alternatywami dla Suareza są Inter Miami i Gremio Porto Alegre.

Czytaj także: Nie wszystko jest na sprzedaż. Mundialowy blog Olkiewicza #2

Komentarze