Schalke 04 sprowadziło obrońcę Arsenalu

Shkodran Mustafi
Shkodran Mustafi PressFocus

Następcą Ozana Kabaka w Schalke 04 Gelsenkirchen został Shkodran Mustafi. 28-letni obrońca przeniósł się do klubu Bundesligi na zasadzie definitywnego transferu z Arsenalu.

Finalizacja transferu utalentowanego tureckiego obrońcy do Liverpoolu była uzależniona od znalezienia przez Schalke 04 jego następcy. Klub z Gelsenkirchen znalazł go w osobie byłego reprezentanta Niemiec, który zdecydował się na opuszczenie Arsenalu na pół roku przed wygaśnięciem kontraktu.

Początkowo media informowały, że Mustafi dołączy do niemieckiego klubu na zasadzie wolnego transferu po wcześniejszym rozwiązaniu kontraktu z Arsenalem. W oficjalnym komunikatach oba kluby poinformowały jednak o zawarciu umowy definitywnego transferu. Sam piłkarz związał się z Schalke 04 do końca obecnego sezonu.

– Trzeba spojrzeć na te transfery z dwóch stron. Z ekonomicznego punktu widzenia, transfer Ozana Kabaka ma dla Schalke 04 ogromny sens, szczególnie w obliczu skutków pandemii koronawirusa – powiedział członek zarządu ds. sportu i komunikacji Jochen Schneider, cytowany przez oficjalną stronę klubu. – Ponadto jesteśmy przekonani, że udało nam się pozyskać bardzo dobrego środkowego obrońcę w osobie Shkodrana Mustafiego, który wypełni sportową pustkę, jaką niewątpliwie pozostawi po sobie Ozan – dodał.

Dla Mustafiego będzie to szansa do debiutu na boiskach Bundesligi. 28-letni obrońca, który jest wychowankiem Hamburgera SV, całą dotychczasową seniorską karierę spędził poza Niemcami. Doświadczony zawodnik bronił barw takich klubów jak Everton, Sampdoria Genua, Valencia i od 2016 roku Arsenalu.

Komentarze