Pomocnik latem odmówił Barcelonie. Zdradził powody takiej decyzji

Sergi Darder w letnim okienku był kuszony przez Barcelonę. 29-letni pomocnik w wywiadzie dla Catalunya Radio zdradził, że odmówił Dumie Katalonii ze względu na szacunek do Espanyolu.

Sergi Darder
Obserwuj nas w
IMAGO / Samuel Carreo Na zdjęciu: Sergi Darder
  • Sergi Darder podczas letniego okna zamienił Espanyol na Mallorkę
  • 29-latek na stole podobno miał również propozycję od Barcelony
  • Pomocnik odrzucił jednak tę ofertę ze względu na szacunek do Papużek

Sergi Darder odrzucił ofertę Barcelony

Sergi Darder podczas ostatniego letniego okienka transferowego przeprowadził się z Espanyolu do Mallorki. Jak ujawnił sam zawodnik, miał on możliwość przenosin do Barcelony, jednak odmówił drużynie prowadzonej przez Xaviego Hernandeza ze względu na szacunek do Papużek. Przypomnijmy, że Periquitos i Barca to odwieczni rywale, a kibice obu zespołów nie darzą się sympatią.

Kiedy dostajesz ofertę z Barcelony, nawet jeśli jesteś z Espanyolu lub Realu Madryt, denerwujesz się i rozważasz ją, ale kiedy myślisz o tym na chłodno, mówisz sobie, że “to niemożliwe”. Odrzuciłem propozycje od drużyn, które są rywalami Espanyolu, mimo że były one o wiele bardziej interesujące pod względem sportowym oraz finansowym. Zrobiłem to ze względu na szacunek do klubu, w którym spędziłem tyle lat – powiedział Sergi Darder w rozmowie z radiem “Catalunya Radio”.

Środkowy pomocnik w barwach Mallorki zdążył rozegrać 5 meczów i zaliczyć 1 asystę. Espanyol natomiast walczy o powrót do La Liga – zajmuje drugie miejsce w tabeli drugiej ligi hiszpańskiej.

Komentarze