Fiasko transferu Saula uruchomiło efekt domina

Saul Niguez
PressFocus Na zdjęciu: Saul Niguez

Na sam koniec letniego miały dojść do skutku jeszcze cztery transfery. Saul Niguez miał przejść do Chelsea, Antoine Griezmann do Atletico, Luuk de Jong do Barcelony, zaś Haris Seferović do Sevilli. Fiasko pierwszego z nich uniemożliwiło wszystkie kolejne.

Od razu jak tylko sytuacja zmieniła się o 180 stopni i transfery doszły do skutku, informowaliśmy o tym w artykule pt. “Solidne wzmocnienie Chelsea! Saul piłkarzem The Blues

  • W wyniku transferu Saula Nigueza miało dojść do trzech kolejnych, z których największym byłby z pewnością powrót Antoine’a Griezmanna do Atletico Madryt
  • Do przenosin Hiszpana na Stamford Bridge jednak nie doszło, co uniemożliwiło wykonanie trzech kolejnych transakcji

Saul pozostaje w Atletico, a Griezmann w Barcelonie

Na sam koniec letniego okna transferowego miało dojść do jeszcze kilku istotnych transferów o sporej wadze. Wieczorem Fabrizio Romano informował o niemal pewnych przenosinach Saula Nigueza do Chelsea, a także o powrocie Antoine’a Griezmanna do Atletico Madryt. Ten ruch wymusiłby z kolei na Barcelonie wyciągnięcie Luuka de Jonga z Sevilli. Holendra w Andaluzji miałby zaś zastąpić Haris Seferović z Benfiki.

Coraz więcej źródeł podaje jednak, że do przenosin pomocnika Atletico Madryt do Londynu nie dojdzie. To, z kolei, uniemożliwi wszystkie pozostałe ruchy na rynku. Każda z drużyn była bowiem zmuszona do zareagowania, a bez transferów nie ma na co reagować.

Wszystko wskazuje zatem na to, że najbardziej szalone okienko transferowe od lat nie zakończy się z tak wielką pompą, na jaką się zapowiadało. Do wszystkich wielkich transakcji tego okienka mógł dojść jeszcze powrót Griezmanna na Wanda Metropolitano.

Komentarze

Comments 7 comments

Jak można pisać newsy nie weryfikując kompletnie informacji?
Nie pierwszy raz redakcja tej strony daje taki popis. Czytając wiadomości tutaj można się poczuć jak w alternatywnej rzeczywistości 🙂

Ale to nie jest wytłumaczenie – jaki sens ma pisać po północy artykuł , który nie jest zweryfikowany ? Nie byłeś pewny = nie pisz głupot . Chciałeś zabłysnąć to mogłeś dodać materiał godzinę później może z aktualnymi i prawdziwymi danymi, Pisanie dla pisania na tej stronie jest modne, ale bez sensu.

Oczywiście, że każda informacja powinna być zweryfikowana, ale także podana najszybciej, jak to możliwe. Źródła, na które powoływał się nasz Redaktor, są źródłami wiarygodnymi, czasami jednak i takie mogą się mylić. Aktualizacja materiału o transferze nastąpiła najszybciej jak to było możliwe (jeszcze w nocy) w osobnym newsie i była wyżej na stronie głównej niż ten materiał. Dla nas jednak nauczka na przyszłość, aby każda kolejna aktualizacja była w osobnym miejscu, tak, aby było to również czytelne dla naszych Użytkowników, bo Oni są dla nas najważniejsi, to dla Nich tworzymy te treści.