Pomocnik może latem opuścić Bayern na rzecz Liverpoolu

Ryan Gravenberch
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Ryan Gravenberch

Mocno rozczarowany liczbą minut na boisku jest Ryan Gravenberch. Holender liczył, że w Bayernie Monachium będzie odgrywał zdecydowanie ważniejszą rolę. Niewykluczone, że pomocnik latem zmieni klub. Redakcja Sport1.de poinformowała, że plany wobec zawodnika powziął Liverpool.

  • Ryan Gravenberch w Bayernie Monachium pełni rolę rezerwowego
  • Holendrowi zależy na grze i jest niezadowolony ze swojej sytuacji
  • Zainteresowanie pozyskaniem 20-latka wyraził Liverpool

Gravenberch może zamienić Monachium na Liverpool

Ryan Gravenberch decydując się na transfer do Bayernu Monachium, wierzył, że będzie w stanie wywalczyć sobie miejsce w wyjściowym składzie Die Roten. Rzeczywistość te plany jednak brutalnie zweryfikowała. Holender wystąpił w tym sezonie w 22 meczach, ale tylko w czterech wybiegał na boisku w podstawowej jedenastce. Julian Nagelsmann nie ma zaufania do jego umiejętności i jak na razie jest on tylko rezerwowym.

W trakcie sezonu 20-latek kilkukrotnie wyrażał już niezadowolenie z powodu czasu spędzanego na boisku. Sytuację tę może wykorzystać Liverpool. Redakcja Sport1.de przekazała, że The Reds zainteresowani są pozyskaniem pomocnika.

Sytuacja w drugiej linii Liverpoolu jest wyjątkowo uboga, a Juergen Klopp otrzyma latem środki na wzmocnienia kadry w wielu obszarach. Priorytetem ma być właśnie pomoc. Anglicy ponoć skontaktowali się już nawet z otoczeniem zawodnika. 

Bayern na razie nie rozważał sprzedaży Holendra, jednak piłkarz w przypadku braku gry będzie naciskał na odejście z zespołu. Priorytetem jest dla niego regularna gra i możliwość rozwoju. Jeśli otrzyma na to szansę w Liverpoolu, bez żalu zmieni zespół.

Przeczytaj: Bayern wciąż liczy na nowy kontrakt z obrońcą

Komentarze