Gwiazdor wierny Barcelonie, mógł trafić do Premier League

Ronald Araujo przed parafowaniem nowej umowy z Barceloną otrzymał oferty od Liverpoolu oraz Manchesteru United, na mocy których mógł zapewnić sobie wyższe zarobki. Urugwajczyk wolał zostać w Dumie Katalonii.

Ronald Araujo
PressFocus Na zdjęciu: Ronald Araujo
  • Ronald Araujo wzbudzał zainteresowanie Liverpoolu i Man United
  • Środkowy obrońca w Anglii otrzymałby większą pensję
  • Urugwajczyk pozostał jednak wierny Barcelonie

Araujo kocha Barcelonę, zarobki nie przekonały go do zmiany klubu

Ronald Araujo w kwietniu 2022 roku przedłużył kontrakt z Barceloną do 30 czerwca 2026 roku. Przed złożeniem podpisu do środkowego obrońcy miały zgłosić się dwaj angielscy giganci – Liverpool oraz Manchester United – które oferowały mu znacznie wyższe zarobki niż te, na jakie może liczyć na Camp Nou – donosi kataloński dziennik “SPORT”.

Jak wiadomo, stoper ostatecznie odrzucił zaloty ekip z Premier League i zdecydował się na pozostanie w Blaugranie, której jest wierny. Ceniony defensor często podkreśla swoje przywiązanie do Dumy Katalonii, co potwierdził też w wyżej wspomnianej sytuacji.

Niewykluczone, że europejskie drużyny cały czas będą kusiły dwunastokrotnego reprezentanta Urugwaju, bowiem obecnie jest on jednym z najlepszych środkowych obrońców świata. Ostatnio mówiło się, że zakusy na 23-latka ma francuskie Paris Saint-Germain.

Ronald Araujo w 20 spotkaniach tej kampanii strzelił 1 bramkę i zaliczył tyle samo asyst. Portal “Transfermarkt” wycenia gwiazdę Barcy na 60 milionów euro.

  • Czytaj więcej:
Man Utd coraz bliżej istotnego wzmocnienia
Jeremie Frimpong

Manchester United uzupełni kadrowe braki? Manchester United od początku sezonu ma problem z obsadą prawej strony defensywy. Tuż po przybyciu Erika ten Haga rywalizację na tej pozycji wygrał Diogo Dalot, choć z biegiem miesięcy na jaw wyszła jego mizerna gra w obronie. Holenderski menedżer postawił więc na Aarona Wan-Bissakę, który jeszcze zimą był wypychany z

Czytaj dalej…

Komentarze