Reprezentant Niemiec blisko Newcastle

Robin Gosens
Pressfocus Na zdjęciu: Robin Gosens

Newcastle United jest na dobrej drodze do sfinalizowania trzeciego zimowego transferu. Z angielskim klubem porozumiał się Robin Gosens z Atalanty.

  • Wiele wskazuje na to, że Robin Gosens zostanie nowym zawodnikiem Newcastle
  • Angielski klub porozumiał się już z Niemcem
  • Transfer 27-latka z Atalanty zależy od badań, które wkrótce ma przejść piłkarz

Newcastle blisko świetnego wzmocnienia

Za nami połowa sezonu 2021/2022 w Premier League. Pierwsza część bieżącej kampanii zdecydowanie nie była udana dla będącego w strefie spadkowej Newcastle. Sroki zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, ale do bezpiecznej strefy tracą ledwie dwa oczka.

11 wywalczonych punktów do zdecydowanie nie jest dorobek satysfakcjonujący arabskiego właściciela Newcastle, który pragnie, aby Sroki walczyły o czołowe miejsca. Do tego potrzebne są jednak wzmocnienia. Eddie Howe otrzymał już dwóch nowych piłkarzy.

Newcastle zaczęło od sprowadzenia Kierana Trippiera z Atletico za 15 milionów euro. Dwa razy tyle trzeba było wydać na Chrisa Wooda grającego ostatnio dla Burnley. Na St. James’ Park wkrótce może przenieść się reprezentujący Atalantę Robin Gosens.

27-latek to lewy wahadłowy oraz reprezentant Niemiec (grał na Euro 2020). W sezonie 2021/2022 Gosens rozegrał tylko osiem meczów, przed kontuzję uda, którą leczy do teraz. Niemiec w niedzielę ma jednak przejść badania. Jeżeli wyniki będą dobre, Newcastle zwróci się z ofertą dla Atalanty, która wycenia swojego zawodnika na około 25 milionów funtów. Dla przedstawiciela Premier League zapłacenie tej kwoty nie stanowi problemu. Srokom zależy na sprowadzeniu Gosensa. Klub uzgodnił z nim już nawet warunki jego kontraktu.

Czytaj także: Kilka pytań przed drugą połową sezonu Premier League

Komentarze