AC Milan negocjuje transfer następcy Francka Kessie

Renato Sanches
Pressfocus Na zdjęciu: Renato Sanches

Renato Sanches od dłuższego czasu pozostaje w orbicie zainteresowań AC Milanu. Rossoneri chcą wzmocnić środek pola i wytypowali Portugalczyka jako idealnego kandydata. Jak informują Fabrizio Romano i Nicolo Schira, 24-latek zostanie nowym zawodnikiem Milanu.

  • Latem z klubem pożegna się Franck Kessie
  • Milan w jego miejsce postara się sprowadzić Renato Sanchesa
  • Portugalczyk uzgodnił już indywidualne warunki kontraktu z nowym pracodawcą

Rossoneri chcą obronić mistrzostwo Włoch

Wejść na szczyt jest trudno, ale utrzymać się na nim jeszcze ciężej. Ma tego świadomość AC Milan, który nie zamierza poprzestawać na jednym pucharze mistrzowskim. Włodarze klubu chcą przeprowadzić latem kilka transferów, które pozwolą Rossonerim obronić tytuł mistrza Włoch. Jednym z nich ma być Renato Sanches.

Portugalczyk od kilku sezonów gra w Lille, gdzie prezentuje się naprawdę dobrze. na San Siro ma on zastąpić Francka Kessie, który przenosi się do FC Barcelony. Katalończycy nie poinformowali o tym jeszcze w oficjalnym komunikacie, ponieważ z powodu problemów finansowych nie mogą jeszcze zarejestrować Iworyjczyka. 

Według Fabrizio Romano i Nicolo Schiry, AC Milan ustalił już warunki indywidualnego kontraktu z Renato Sanchesem. Teraz pozostaje jedynie osiągnięcie porozumienia z Lille. W najbliższych dniach oba kluby mają rozpocząć negocjacje. Kwota transferu ma się zamknąć w 20 milionach. Portugalczyk wyceniany jest wyżej, ale pozostał mu już tylko rok kontraktu we Francji, co obniża jego cenę.

Czytaj: Milan chce przedłużyć kontrakt z Leao

Komentarze