PSG prowadzi w wyścigu po brazylijski talent

Endrick
PressFocus Na zdjęciu: Endrick

Ojciec 16-letniego Endricka potwierdził, że Paris Saint-Germain rozpoczęło już negocjacje z Palmeirasem w sprawie transferu jego syna. Usługami brazylijskiego napastnika zainteresowane są wszystkie największe kluby Europy.

  • Endrick to jedna z największych perełek brazylijskiego futbolu
  • Największe europejskie kluby wyraziły zainteresowanie młodym napastnikiem
  • Ojciec 16-latka przyznał, że tylko Paris Saint-Germain rozpoczęło już negocjacje z Palmeirasem

“PSG złożyło ofertę Palmeirasowi za Endricka”

Chociaż Endrick będzie mógł opuścić Brazylię dopiero latem 2024 roku, wyścig o jego usługi już się rozpoczął. Napastnik, który pojawił się we wszystkich europejskich mediach po fantastycznym występie w młodzieżowym turnieju Copinha, znalazł się w kajecie wszystkich istotnych dyrektorów sportowych w Europie. Klauzula odstępnego w umowie Brazylijczyka z Palmeirasem wynosi 60 milionów euro. Do ustalenia pozostaje zatem osiągnięcie porozumienia z samym zawodnikiem.

Kilka tygodni temu pojawiły się doniesienia, że z piłkarzem dogadał się już Real Madryt. Ba, nastolatek wraz z ojcem miał wyruszyć w podróż do Hiszpanii, by poznać ośrodek treningowy. Wspomniany ojciec niespodziewanie wypowiedział się jednak otwarcie na temat przebiegu negocjacji jego syna z europejskimi drużynami.

Paris Saint-Germain to jedyny klub, który złożył Palmeirasowi oficjalną ofertę. Tak to wygląda na ten moment. Wiele klubów z różnych krajów jest zainteresowanych podpisaniem Endricka. PSG zdążyło już wykonać pierwszy ruch – powiedział Douglas.

Endrick niedawno zadebiutował w seniorskim zespole Palmeirasu. Zanotował trzy gole i asystę w siedmiu meczach ligowych.

Czytaj więcej: Milan nie zamierza włączać swej gwiazdy w wymianę.

Brazylia
Serbia
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 24 listopada 2022 20:00.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze