PSG przyśpieszyło odejścia. Trzy transfery gotowe

Idrissa Gueye
Pressfocus Na zdjęciu: Idrissa Gueye

PSG ma mnóstwo pracy na dzień przed końcem okna transferowego. Paryżanie wkrótce rozstaną się z trzema graczami, a na tym nie koniec.

  • W Paryżu kontynuują rozstania z niepotrzebnymi piłkarzami
  • Gotowe do realizacji są trzy transakcje
  • Na tym nie koniec odejść z PSG

Mnóstwo wypożyczeń w PSG

PSG od około dekady jest bardzo rozrzutnym klubem, który często stawiał na ilość, a nie jakość. Paryżanie wygrywali rywalizację o piłkarzy, ponieważ płacili im mnóstwo pieniędzy. Mistrz Francji tego lata zatrudnił kompetentnego dyrektora sportowego. Luis Campos chce skończyć z dotychczasową polityką oraz naprawić błędy klubu z przeszłości, co idzie mu bardzo sprawnie.

Paryżanie w trwającym do czwartku oknie transferowym, postanowili pozbyć się zawodników, którzy odgrywali marginalną rolę, a ich zarobki były bardzo duże. Gracze ci spędzili mnóstwo czasu na trybunach, więc ich rynkowa wartość spadła, przez co trudniej o spieniężenie niepotrzebnych piłkarzy. PSG postanowiło zatem zgodzić się na wypożyczenia,

Tymczasowo z PSG tego lata rozstali się: Georginio Wijnaldum, Ander Herrera, czy Colin Dagba. Drogą tych piłkarzy podąży Layvin Kurzawa. Francuz zostanie wypożyczony do Fulham na rok, bez opcji kupna. Możliwość transferu definitywnego w umowie zapewnił sobie Sunderland. W szeregi angielskiej drużyny trafi Edouard Michut (będzie mógł zostać kupiony za pięć milionów euro). Niewykluczone, że PSG zarobi zaś na innym pomocniku. Idrissa Gueye ma dzisiaj zaplanowane testy medyczne przed dołączeniem do Evertonu. Zainteresowanie drużyn z Premier League wzbudził też Abdou Diallo. Propozycję wypożyczenia obrońcy złożył jednak RB Lipsk.

Czytaj także: Juve w końcu porozumiał się z PSG. Argentyńczyk trafi do Turynu

Komentarze