PSG poluje na piłkarza Bayernu. To mistrz świata

Lucas Hernandez (z prawej)
Pressfocus Na zdjęciu: Lucas Hernandez (z prawej)

PSG tego lata chce wzmocnić środek obrony. Na celowniku mistrza Francji znalazł się piłkarz z tego kraju, czyli Lucas Hernandez, który reprezentuje Bayern.

  • PSG ma alternatywę na wypadek braku kupna Milana Skriniara
  • Paryżanie interesują się obrońcą Bayernu
  • Na celowniku mistrza Francji jest Lucas Hernandez z Bayernu

Bayern ma jasne stanowisko

Szeregi PSG tego lata dotychczas wzmocnili Vitinha oraz Hugo Ekitike. Ponadto wykupiony został Nuno Mendes. Na tym jednak nie koniec mistrza Francji. Paryżanie mają zamiar wzmocnić środek obrony. Ich priorytetem na tę pozycję jest Milan Skriniar, ale na liście życzeń francuskiej ekipy znalazł się też Lucas Hernandez, który aktualnie reprezentuje Bayern.

Transfer Skriniara do PSG wydawał się być pewny. Paryżanie wykazali się bowiem dużą determinacją i wysłali kilka ofert do Mediolanu. Najnowsza propozycja za Słowaka opiewała rzekomo na około 70 milionów euro, czyli tyle ile chciał Inter. Piłkarz już wcześniej uzgodnił warunki kontraktu indywidualnego, ale transakcja może nie dojść do skutku. Następcą Skriniara miał być Bremer z Torino, ale ten jest bliżej dołączenia do Juventusu, co może storpedować zmianą barw przez słowackiego defensora.

PSG ma alternatywę na wypadek braku kupna Skriniara. Na celowniku mistrza Francji znalazł się mistrz świata z 2018 roku, czyli Lucas Hernandez. 26-latek reprezentuje Bayern od trzech lat. W tym czasie rozegrał dla mistrza Niemiec blisko 100 meczów. W transferze może przeszkodzić to, że monachijczycy traktują do jako gracza nie na sprzedaż  Do Bawarii nie trafiła też żadna oferta. PSG ma jednak świadomość, że Bayern niedługo wzmocni Matthijs de Ligt. W drużynie Juliana Nagelsmanna na pozycji środkowego obrońcy zrobi się zatem ciasno. Niewykluczone, że paryżanie spróbują wykorzystać ten fakt.

Czytaj także: Transfer de Ligta potwierdzony. Holender wyruszył do Monachium

Komentarze