PSG musi obejść się smakiem ws. Lewego. Bild dementuje doniesienia mediów z Francji

Piłkarze Paris Saint-Germain
Piłkarze Paris Saint-Germain fot. PressFocus

Robert Lewandowski to bez wątpienia jeden z najlepszych aktualnie napastników na świecie. Nie dziwi zatem, że chętnych na pozyskanie 32-latka nie brakuje. W ostatnim czasie nie brakowało spekulacji dotyczących ewentualnej przeprowadzki Polaka do Paris Saint-Germain. Bild wyraził zdecydowane stanowisko w tej sprawie.

Lewandowski nie trafi do giganta Ligue 1

Robert Lewandowski ma kontrakt ważny z Bayernem Monachium do końca czerwca 2023 roku. Niemniej fakt, że polski napastnik osiągnął już z Bawarczykami praktycznie wszystko, sprawia, że analizowany jest scenariusz związany ze zmianą klubu przez niego.

Niemieccy dziennikarze sugerują, że na pewno Lewy nie dołączy do aktualnych mistrzów Ligue 1. “Wbrew doniesieniom z Francji, PSG nie jest dla Roberta Lewandowskiego opcją do gry” – czytamy w materiale Bildu.

Popularny niemiecki tabloid twierdzi jednak, że po zakończeniu sezonu ma dojść do spotkania menedżera Lewandowskiego Pini Zahaviego z władzami Bayernu. W jego trakcie ma być omówiona przyszłość reprezentanta Polski.

Lista chętnych długa

W gronie chętnych na usługi Lewego wymienia się kluby z Anglii i Hiszpanii. Lewandowski znajduje się na celowniku: Chelsea, Man City, Man Utd, czy Realu Madryt. Zainteresowanie polskim piłkarzem rośnie z dnia na dzień. Przypomnijmy, że Lewandowski w sobotnie popołudnie wyrównał rekord Gerda Muellera, strzelając 40. gola w tym sezonie Bundesligi.

W tym sezonie Lewy wystąpił łącznie w 39 spotkaniach, w których zdobył 47 bramek. Rynkowa wartość Polaka wynosi 60 milionów euro.

Komentarze