Przyszłość Mbappe rozstrzygnięta. Prezydent Realu przekazał drużynie nowe wieści

Kylian Mbappe
PressFocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Zapowiadany od wielu miesięcy transfer Kyliana Mbappe do Realu Madryt prawdopodobnie nie dojdzie do skutku. Z taką sytuacją pogodzony wydaje się być już prezydent hiszpańskiego klubu Florentino Perez, który po ostatnim ligowym meczu w tym sezonie miał pojawić się w szatni drużyny i poinformować zawodników, że Francuz nie dołączy do klubu.

  • Szanse na przenosiny Kyliana Mbappe do Realu Madryt wydają się być bardzo małe
  • Prezydent Królewskich Florentino Perez miał poinformować drużynę, że Mbappe nie przeniesie się do Madryt
  • Francuz prawdopodobnie w najbliższych dniach podpisze nowy kontrakt z PSG

Real pogodzony z brakiem transferu Mbappe

Kylian Mbappe był transferowym celem numer jeden Realu Madryt od dawna. Królewscy już latem ubiegłego roku czynili starania o jego sprowadzenie, ale wówczas Paris Saint-Germain nie godziło się na jego sprzedaż. Wydawało się jednak, że 23-letni reprezentant Francji wypełni swój kontrakt z francuskim klubem i po zakończeniu obecnego sezonu przeniesie się do stolicy Hiszpanii na zasadzie wolnego transferu. Aktualnie nic na to jednak nie wskazuje.

W piątek matka Mbappe, Fayza Lamari, poinformowała, że kontraktowe rozmowy z PSG i Realem Madryt zostały już zakończone, a jej syn otrzymał od obu klubów niemal identyczne propozycje. – Znaleźliśmy porozumienie zarówno z Realem, jak i PSG i rozmowy się zakończyły. Teraz Kylian musi wybrać. Oferty PSG i Realu są niemal identyczne. W ofercie Realu mamy pełna kontrolę nad prawami do wizerunku, z drugiej strony istnieją zapisy, które to wynagradzają. Krótko mówią, nie ma między nimi różnicy, są podobne – mówiła matka piłkarza.

Francuz ma obecnie bardziej skłaniać się ku przedłużeniu umowy z mistrzami Francji. Potwierdzać mają to również słowa Florentino Pereza w szatni Realu Madryt po zakończeniu piątkowego ligowego spotkania z Realem Madryt. Według hiszpańskiego eksperta Guillema Balague, prezydent Realu poinformował drużynę, że Mbappe nie dołączy do drużyny podczas najbliższego okna transferowego.

Ogłoszenia przez Kyliana Mbappe decyzji w sprawie swojej przyszłości można spodziewać się w najbliższych dniach dniach.

Zobacz także: Matka Mbappe: oferty obu klubów są niemal identyczne

Komentarze