Prawy obrońca priorytetem PSG. Zaskakujący cel paryżan

Serge Aurier
Serge Aurier PressFocus

Choć obecny sezon nie dobiegł jeszcze końca, szkoleniowiec Paris Saint-Germain Mauricio Pochettino myśli już o kolejnym. Jak informuje Le Parisien Argentyńczyk chciałby latem sięgnąć po dobrego znajomego z Tottenhamu Hotspur – Serge’a Auriera. Dla Iworyjczyka byłby to także powrót do stolicy Francji.

Znajomość z Londynu

Pochettino miał okazję współpracować z 28-letnim prawym obrońcą podczas swojej pracy w Tottenhamie Hotspur. Teraz obaj mogą spotkać się ze sobą ponownie w PSG, w którym Aurier występował już w latach 2014-2017.

Według informacji Le Parisien, w paryskim klubie panuje jednomyślność w kwestii ewentualnego transferu Auriera. Na tak są także dyrektor sportowy klubu Leonardo praz prezydent Nasser Al-Khelaifi. To właśnie sprowadzenie nowego prawego obrońcy ma być priorytetem PSG na letnie okno transferowe.

Ostatnia szansa dla Tottenhamu

Reprezentant Wybrzeże Kości Słoniowej jest związany z Tottenhamem umową do czerwca 2022 roku. Dla londyńskiego klubu może to być więc ostatnia dobra okazja na sprzedaż piłkarza. Tym bardziej, że w obecnym sezonie gra nieregularnie. Z różnych względów wystąpił w zaledwie 18 z 34 ligowych spotkań.

Aurier w Paryżu spędził trzy lata. Do PSG dołączył latem 2014 roku, początkowo na zasadzie wypożyczenia, a następnie definitywnego transferu z Toulouse FC. W jego barwach wystąpił łącznie w 81 spotkaniach, zdobywając pięć bramek.

Komentarze