Raków Częstochowa ogłosił kolejne wzmocnienie

Bartosz Nowak
Pressfocus Na zdjęciu: Bartosz Nowak

Raków Częstochowa ma ogromna ambicję awansowa do europejskich pucharów. Klub zdaje sobie sprawę, że w przypadku powodzenia, gra na wielu frontach bez odpowiednio szerokiej kadry może być problematyczna. Z tego względu nie zamyka się na kolejne wzmocnienia składu. Najświeższym, według Piotra Koźmińskiego ma być Bartosz Nowak. Niedlugo później informacje te potwierdził sam klub.

  • Raków Częstochowa ma ambitny plan awansować w tym sezonie do europejskich pucharów
  • Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Piotra Koźmińskiego, ekipę wicemistrza Polski ma zasilić Bartosz Nowak
  • Tego samego dnia transfer piłkarza Górnika Zabrze potwierdził także klub

Raków wciąż wzmacnia kadrę

W zeszłym roku Raków Częstochowa był bardzo bliski awansu do Ligi Konferencji Europy. Podopieczni Marka Papszuna w półfinałach eliminacji ulegli wówczas belgijskiemu KAA Gent. Ambicje na ten sezon są jeszcze większe, dlatego zarząd klubu pracuje nad przeprowadzeniem jeszcze kilku transferów przed zamknięciem okienka. 

Latem do klubu trafili już Svarnas, Dziekoński, Berggren i Piasecki, ale na tym nie koniec. Piotr Koźmiński przekazał w środę, że Raków w najbliższych dniach wzmocni także Bartosz Nowak z Górnika Zabrze. Jego zdaniem transfer został już domknięty i jedynie kwestią czasu pozostaje jego oficjalne ogłoszenie.   

Nowak w ubiegłym sezonie rozegrał 37 meczów. Zanotował w nich osiem bramek i siedem asyst. To między innymi tak dobre statystyki, a także przegląd pola przekonały do jego sprowadzenia władze Rakowa. Zawodnika ceni sobie Marek Papszun, który obserwował od dłuższego czasu jego poczynania w Ekstraklasie.

Aktualizacja

W okolicach godziny 13:30 transfer Bartosza Nowaka potwierdził także Raków Częstochowa. Kwota transferu wyniesie nieco mniej niż 400 tysięcy euro. Piłkarz podpisał kontrakt do czerwca 2025 roku.

Komentarze