Pomocnik Bayernu Monachium bliski przenosin do Leeds

Marc Roca
Pressfocus Na zdjęciu: Marc Roca

Marc Roca jest bliski przenosin do Leeds United. Takie informacje przekazał w poniedziałek Phil Hay. Pomocnik nie jest zadowolony z roli w Bayernie Monachium i dlatego nie chce zostawać w drużynie na kolejny sezon.

  • Marc Roca od 2020 roku wystąpił zaledwie w 24 meczach Bayernu
  • Pomocnik rzadko otrzymywał szanse i nie jest zadowolony ze swojej roli w drużynie
  • Hiszpan jest bliski przenosin do Leeds United

Roca w poszukiwaniu częstszych występów

Bayern Monachium ma w składzie wielu światowej klasy pomocników, dlatego konkurencja w tej formacji jest naprawdę duża. Nie radził sobie z nią Marc Roca, który w przeciągu dwóch sezonów dla Bawarczyków zanotował zaledwie 24 występy. Hiszpan przeniósł się do Monachium w 2020 roku z Espanyolu. Miał pełnić rolę zmiennika, ale w przeciągu dwóch sezonów na boisku spędził niespełna 1000 minut. Trudno zatem określić jego rolę takim mianem.

Mimo braku szans w Niemczech, pomocnik nie może narzekać na brak zainteresowania. O podpis Hiszpana rywalizują Leeds, Einrtacht Frankfurt, West Ham, czy AS Roma. Najbliżej jego pozyskania są Pawie, o czym poinformował Phil Hay. Dziennikarze hiszpańskiej Marcy podali natomiast szczegóły oferty angielskiego zespołu. 

Leeds za pomocnika Bayernu gotowe jest wyłożyć ok. 11-13 milionów funtów, co w pełni satysfakcjonowałoby Bawarczyków. Według Phila Haya, Marc Roca podpisze z nowym pracodawcą czteroletnią umowę, a transfer może zostać ogłoszony już w najbliższych dniach.

Sprawdź też: Man City kontynuuje walkę o reprezentanta Anglii

Komentarze