Media: Lewandowski odrzucił jeden z możliwych scenariuszy

Robert Lewandowski
fot. PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Niemal każdego dnia w mediach pojawiają się nowe wiadomości odnośnie potencjalnego transferu Roberta Lewandowskiego. W piątek rano takowe przekazał hiszpański dziennik Sport. Według tamtejszych dziennikarzy, Polak nie rozważa przenosin do PSG nawet jako opcji wobec fiaska negocjacji Bayernu z FC Barceloną.

  • FC Barcelona jest w stałych negocjacjach z Bayernem odnośnie transferu Roberta Lewandowskiego
  • Bawarczycy skutecznie odrzucają kolejne oferty Barcy domagając się za Polaka dużych pieniędzy
  • 33-latek cieszy się też zainteresowaniem ze strony PSG, jednak odrzucił możliwość transferu do Ligue 1

Dla Lewandowskiego liczy się tylko Barca

Wiele wskazuje na to, że odejście Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium jest już jedynie kwestią czasu. Choć publicznie o tym nie informują, Bawarczycy od jakiegoś czasu wnikliwie analizują napływające za niego oferty, choć jak na razie sukcesywnie je odrzucają. Zdeterminowana do pozyskania 33-latka jest FC Barcelona, która przedstawiła mistrzom Niemiec już kilka propozycji. Ostatnia opiewała na 40 milionów euro kwoty stałej i dodatkowej 5 milionów w bonusach. 

W czwartek w rozmowie z redakcją Meczyki.pl Fabrizio Romano podkreślił, że priorytetem dla Lewandowskiego są przenosiny do Barcy. Te doniesienia potwierdzają hiszpańscy dziennikarze. Kataloński Sport przekazał w piątek, że o sprowadzeniu Polaka marzy właściciel Paris-Saint Germain – Nasser Al-Khelaifi. Nie ma na to raczej szans, ponieważ kapitan biało-czerwonych pragnie jedynie transferu do Blaugrany.

“‘Lewy’ ma na myśli tylko przeprowadzkę do Hiszpanii i rozpoczęcie nowego rozdziału w kraju, który go pasjonuje. Kultura, jedzenie. W rzeczywistości myślał o osiedleniu się tutaj po zakończeniu kariery sportowej” – napisał dziennik Sport.

12 lipca przygotowania do nowego sezonu oficjalnie rozpocznie Bayern Monachium. Wówczas piłkarze mają się stawić na zgrupowaniu. Według mediów, w przypadku dalszego utrudniania transferu do Dumy Katalonii, Polak jest gotowy nie stawić się na nie. 

Sprawdź też: Hoeness: nic nie wiemy o kolejnej ofercie Barcelony

Komentarze