Pique: jego powrót do Barcy byłby czymś niesamowitym

Gerard Pique udzielił wywiadu, w którym między innymi przedstawił swoje przemyślenia na temat przyszłości Lionela Messiego. Hiszpan nie ukrywa, że powrót napastnika do Katalonii byłby czymś wyjątkowym.

Gerard Pique
PressFocus Na zdjęciu: Gerard Pique
  • Temat powrotu Messiego do Barcelony jest szeroko komentowany
  • Głos w tej sprawie zabrał Pique
  • Jego zdaniem byłoby to coś wyjątkowego z perspektywy kibiców blaugrany

Pique skomentował ewentualny powrót Messiego do Barcy

Nie jest tajemnicą, że Lionel Messi i Gerard Pique nie mieli najlepszych relacji, zwłaszcza pod koniec pobytu Argentyńczyka w Barcelonie. Podobno obaj nawet nie rozmawiali. Jednak Hiszpan utrzymuje, że powrót Messiego może być dużym impulsem dla Barcelony. Ale w obliczu trwających problemów ekonomicznych, w połączeniu ze skandalem Negreiry, jest mało prawdopodobne, aby Barca była w stanie sfinansować transfer argentyńskiego reprezentanta w nadchodzącym lecie.

– Tylko on zna swoją przyszłość. Myślę, że zdobycie mistrzostwa świata było jego osobistym marzeniem. To był tytuł, którego potrzebował, aby zostać uznanym za najlepszego w historii. Czymś naturalny będzie kontynuowanie kariery w Europie – przyznał Pique.

Dla kibiców jego powrót na poziomie sentymentalnym byłby niesamowity. Ale to jego decyzja. Tutaj, bez względu na to, co ludzie mówią, ważne są tylko jego uczucia, jego motywacje – dodaje.

Kontrakt Messiego z PSG wygasa po zakończeniu sezonu. Wciąż nie wiadomo, czy Argentyńczyk zdecyduje się kontynuować w stolicy Francji. Ewentualny powrót do Barcelony jest traktowany jako jedna z opcji.

Zobacz również: Właściciele PSG zainteresowani przejęciem hiszpańskiego klubu?

Komentarze