Właściciele PSG zainteresowani przejęciem hiszpańskiego klubu?

Właściciel PSG, Qatar Sports Investments, jest zainteresowany przejęciem Malagi, hiszpańskiego klubu z drugiej ligi, informuje hiszpańska prasa. Jednak jak zaznacza francuski RMC Sport nic nie zostało jeszcze ustalone w tej kwestii.

Nasser Al Khelaifi
PressFocus Na zdjęciu: Nasser Al Khelaifi
  • QSI chce przejąć hiszpańską Malagę
  • To zespół, który kilka lat temu występował w Lidze Mistrzów
  • Obecnie gra w drugiej lidze hiszpańskiej

Malaga zmieni właścicieli?

Po Paris Saint-Germain i Sportingu Braga, QSI skłania się w kierunku futbolu hiszpańskiego. Według informacji Cope, Qatar Sports Investments, który jest właścicielem paryskiego klubu od 2011 roku, prowadzi negocjacje w sprawie zakupu klubu z Malagi, zajmującego obecnie 20. miejsce w drugiej lidze. Aby przejąć 51 proc. klubu, emir Kataru Tamim ben Hamad Al Thani będzie musiał zapłacić 9 mln euro.

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez RMC Sport, QSI chce znacznie zdywersyfikować swoje inwestycje w tym roku, po ostatnich zakupach w Bradze. Malaga to klub, którym Katarczycy mocno się zainteresowali, ale to wszystko na tym etapie, ponieważ rozmowy nie są zaawansowane. To tylko poszukiwania i wiele innych zespołów jest branych pod uwagę.

W październiku zeszłego roku Qatar Sport Investments, stojący za kilkoma wiodącymi światowymi markami i firmami sportowymi, ogłosił podpisanie umowy zakupu udziałów z Olivedesportos w celu nabycia 21,67% kapitału Sportingu Braga, obecnie zajmującego trzecie miejsce w lidze portugalskiej.

Zobacz również: Hakimi powołany do reprezentacji mimo oskarżeń o gwałt

Komentarze