Piłkarz Man City uzgodnił warunki z Chelsea

Raheem Sterling
fot. PressFocus Na zdjęciu: Raheem Sterling

Raheem Sterling jest blisko dołączenia do Chelsea z Man City. Informację w tej sprawie przekazał The Telegraph. 27-latek uzgodnił podobno warunki kontraktu z ekipą ze Stamford Bridge.

  • Raheem Sterling wkrótce zmieni barwy klubowe
  • Reprezentant Anglii wzmocni Chelsea
  • Klub z Londynu ma zapłacić za piłkarza ponad 40 milionów euro

Sterling zakotwiczy w Chelsea

Raheem Sterling od kilku dni jest łączony z transferem do Chelsea. Reprezentant Anglii według medialnych wieści nie znajduje się w planach Josepa Guardioli na nową kampanię po tym, jak szeregi mistrzów Premier League zasilili Julian Alvarez, czy Erling Haaland.

W kontekście przyszłości Sterlinga już wcześniej światło dzienne ujrzały wiadomości, że piłkarz chce zakotwiczyć w Chelsea. Anglik jest zwolennikiem warsztatu trenerskiego Thomasa Tuchela.

Suma transakcji z udziałem zawodnika ma wynieść 41 milionów euro (35 milionów funtów). Piłkarz zdecydował się na zmianę klubu, wierząc, że w ekipie ze Stamford Bridge będzie mógł więcej grać. Wieści w tej kwestii przekazał The Telegraph.

Sterling trafił do Man City w 2015 roku z Liverpoolu. Kontrakt zawodnika z klubem z Etihad Stadium obowiązuje do czerwca 2023 roku. Rynkowa wartość piłkarza wynosi 70 milionów euro.

Urodzony w Kingston piłkarz w poprzedniej kampanii rozegrał 47 meczów, licząc wszystkie rozgrywki. Sterling strzelił w nich 17 goli, a ponadto zaliczył dziewięć asyst.

Czytaj więcej: Manchester City potwierdza wyczekiwany transfer

Komentarze