Piast postawił zaporowe warunki za Kądziora, mistrz Polski odbił się od ściany

Damian Kądzior
fot. PressFocus Na zdjęciu: Damian Kądzior

Damian Kądzior według zwykle dobrze poinformowanych źródeł był bardzo blisko transferu z Piasta Gliwice do Lecha Poznań. Tymczasem ciekawe wieści na temat doświadczonego zawodnika przekazał dziennikarz Sebastian Staszewski, podając, że władze Niebiesko-czerwonych odrzucili ofertę Kolejorza za piłkarza.

  • Damian Kądzior to jeden z celów transferowych Lecha Poznań
  • Nowe wieści na temat zawodnika przekazał Sebastian Staszewski z Interia.pl
  • Piast ma duże oczekiwania finansowe za swojego piłkarza

Piast i Lech dojdą do porozumienia?

Damian Kądzior już od dłuższego czasu znajduje się na celowniku Lecha Poznań. Zawodnik był bliski dołączenia do ekipy z Bułgarskiej już w 2021 roku. Ostatecznie jednak piłkarz nie znalazł nici porozumienia ze sternikami Kolejorza. Ostatecznie zawodnik zakotwiczył w Piaście Gliwice.

30-latek pod skrzydłami Waldemara Fornalika zaliczył niezłą kampanię. Rozegrał 36 meczów, notując w nich siedem trafień i osiem asyst. Według niektórych opinii Kądzior zasłużył na powołanie do reprezentacji Polski dowodzonej przez Czesława Michniewicza. Selekcjoner Biało-czerwonych miał jednak inne podejście do tematu.

Dziennikarz Sebastian Staszewski z Interia.pl ujawnił natomiast, że Piast odrzucił ofertę Lecha Poznań za Kądziora. Tajemnicą Poliszynela jest, że śląski klub ma ogromne oczekiwania finansowe za swojego zawodnika. Znany żurnalista poinformował, że lechici oprócz gotówki chcieli też wypożyczyć do klubu z Gliwice jednego ze swoich zawodników, ale Piast nie był zainteresowany takim rozwiązaniem.

Kądzior ma kontrakt ważny z gliwicką ekipą do końca czerwca 2024 roku. Rynkowa wartość zawodnika wynosi 1,5 miliona euro.

Czytaj więcej: Kądzior chce zmienić klub. Wiadomo ile ma dostać Piast

Komentarze