Właściciel Olympique Lyon zniesmaczony ofertą PSG

Rayan Cherki
Pressfocus Na zdjęciu: Rayan Cherki

Paris-Saint Germain w ostatnich dniach starało się pozyskać z Olympique Lyon Rayana Cherkiego. Oferta mistrzów Francji została jednak odrzucona. Właściciel Les Gones zdradził w rozmowie z mediami, że klub poczuł się urażony ze względu na wysokość oferty.

  • PSG złożyło w ostatnich dniach ofertę kupna Rayana Cherkiego
  • Olympique Lyon szybko ją odrzucił
  • Właściciel Les Gones zdradził, że oferta za pomocnika była wyjątkowo niska

Olympiqe Lyon nie zamierza tanio sprzedawać zawodników

Wobec odejścia Pablo Sarabii Paris-Saint Germain rozważało jeszcze w styczniu pozyskanie zastępstwa dla Hiszpana. Klub w ostatnich tygodniach miał problemy w ofensywie, dlatego zależało mu na sprowadzeniu zawodnika, który mógłby podnieść nieco jej jakość. Stąd też zainteresowanie Rayanem Cherkim.

Olympique Lyon nie wyraził jednak zgody na odejście Francuza i odrzucił zdecydowanie ofertę ze strony mistrza Francji. Jak zdradził w rozmowie z RMC Sport właściciel klubu – Jean-Michel Aulas, propozycja paryżan obraziła wręcz dyrekcję Les Gones

– Odbyłem długą rozmowę z Nasserem, który zadzwonił do mnie w sobotę wieczorem. Chciał dowiedzieć się, czy jesteśmy gotowi na negocjacje w sprawie Rayana Cherkiego. Odpowiedziałem mu, że nie, na co on stwierdził, że w takim razie negocjacje uważa za zakończone. Podziękowałem mu za bezpośredni kontakt. Nie weszliśmy na dalszy etap negocjacji, bo oferta za ich strony to była wręcz obraza – stwierdził właściciel Olympique Lyon.

Cherki w tym sezonie ociera się o wyjściowy skład drużyny Laurenta Blanca. Francuz rozegrał 19 spotkań, w których zanotował bramkę i trzy asysty. 

Sprawdź również: Leicester dopięło swego. Nowy skrzydłowy na King Power Stadium

Komentarze